Gitaristler İçin En İyi 20 Ücretsiz Amfi Simülatör ve Plugini (2023)

Günümüzde gitar çalıyor olmanın en iyi yönlerinden biri, bilgisayar tabanlı ve genellikle ücretsiz olan amfi simülatörlerine kolayca erişebiliyor oluşumuzdur.

İyi bir gitar satın almak gitaristlik için sadece ilk adımdır. Hangi müzik türünü çalarsanız çalın, iyi bir amfiye sahip olmak soundunuzu iyileştirir. Ancak gitarları bir amfi aracılığıyla kaydetmek sık sık zorlu bir süreçtir. Oda, kullandığınız mikrofonlar ve hatta enstrüman kablolarının durumu gibi birçok değişken vardır.

Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte, gitar kaydı yapmak nispeten daha kolay hale geldi. Profesyonel bir stüdyo ve harika bir amfi bulmak yerine, benzer bir ton için sadece amfi simülasyonları kullanabilirsiniz.

Eklentiler (plugin), bir DAW (dijital ses iş istasyonu) için uzantılardır ve VST, VST3 veya AU formatında bulunabilirler. Bunları kütüphanenize eklemek, gitar kaydı yaparken erişiminizi kolaylaştırır. Diğer taraftan, tek başına yazılım, bir DAW olmadan kullanılabilir. Yani sadece gitar çalmak istiyorsanız ve bir DAW’ınız yoksa veya kurmak istemiyorsanız, bu listede tek başına kullanılabilir bir versiyona sahip simülasyonları arayın.

1: Guitar Rig 6 Player – Native Instruments

Tek başına yazılım olarak kullanılabilir.

Native Instruments, erişilebilir, kullanımı kolay ve yüksek kaliteli eklentileriyle oldukça ünlü bir isim haline geldi. Guitar Rig 6, ücretli sürüm olan Guitar Rig 6 Pro‘dan bir stüdyo aracı sunuyor.

‘Eşleştirilmiş bir kabin ile Jump amfisi, özgün İngiliz soundlarını anımsatır ve temiz, akıcı solo tonları için kullanılabilir.

Amfide, ana ses düzeyi, bass, mid, treble ve presence gibi kontroller bulunur. Kabinde ise kondenser ve dinamik iki farklı mikrofon çeşidi bulunur. Fader’ı kullanarak ikisi arasındaki seviyeyi ayarlayabilirsiniz. ‘Air’ seçeneğini kullanarak soundunuza presence ekleyebilirsiniz .

Amfiden ve kabinden başka, tonunuzu daha da şekillendirmek için reverb, delay, distortion ve chorus/flanger gibi efektleri de ekleyebilirsiniz.

Dinamik panel, limiter, tube compressor, noise gate, noise reduction, volume gibi seçenekleri barındırır.

Eklenti, gelişmiş işleme için stüdyo araçları da içerir. Bu, sadece gitar çalanlar için değil, aynı zamanda ses mühendisleri için de faydalı olabilir. Efektlerinizi zincir yapabilir, sinyali bölebilir ve crossover oluşturabilirsiniz. Ayrıca, “container” özelliği, ana kontrollerdeki sekiz makro düğme aracılığıyla atayabileceğiniz özel çoklu efektler oluşturmanıza olanak tanır.

Eğer sıradışı bir gitar tonu arıyorsanız, LFO Modifier’ı tremolo, filter sweeps, swelling distortion için kullanabilirsiniz. Ayrıca müziğinizde yaratıcı olmak için bir sequancer ve analog sequancer de bulunmaktadır.

Guitar Rig 6 Player, hem Windows hem de macOS kullanıcıları için 64 bit olarak mevcuttur.

2: AmpliTube 5 Custom Shop – IK Multimedia

Tek başına yazılım olarak kullanılabilir.

Eğer Marshall, Mesa Boogie, Orange ve birçok Fender amfisi simülasyonuna sahip olmak isterseniz, AmpliTube 5 Custom Shop ücretsiz amfi simülatörünü indirebilirsiniz.

DAW veya tek başına yazılım olarak kullanılabilir ve ücretsiz sürümü 10 efekt pedalı, 5 amfi, 4 seçilebilir hoparlörü barındırır. 6 kabin, 3 hareketli mikrofon pozisyonu, 6 oda ortamı ve 6 raf FX gibi 42 farklı öğe içerir.

Amplitube, gerçek bir amfi ve pedal ile aynı hissiyata çok yakındır. Müziğinize en uygun tonu şekillendirebilir ve geliştirebilirsiniz.

AmpliTube’ın iyi yanı ise sadece Marshall, Fender, Carvin, Seymour Duncan, T. Rex vb. gibi markaların lisanslı dijital çoğaltmaları olmakla kalmaz, ayrıntılara verilen önem de diğer eklentilerden farklı kılar.

Daha fazla amfi modeli, kabin ve FX stombox’ı satın almak için birçok seçeneği mevcuttur. Uzantıyı satın almadan önce 72 saatlik bir deneme süresi vardır. Bu, müzisyenlerin cihazı satın almadan önce ekipmanı anlamalarına yardımcı olur.

Windows ve macOS kullanıcıları için 64-bit olarak mevcuttur. İndirmek için önce IK Multimedia Product Manager’ı yüklemeniz ve bilgisayarınızı yetkilendirmeniz gerekmektedir.

3: Amp Simulations – LePou

Tek başına yazılım olarak kullanılabilir.

LePou, birçok popüler amfi modelinin simülasyonunu geliştirmiştir. Bunlardan bazıları şunlardır:

HyBrit Head: Bu model, bir İngiliz amplisi karakterine sahiptir ve görsel arayüzü Marshall JCM serisini anımsatır. Hem Windows hem de macOS makineleriyle uyumludur ve VST ve AU formatında mevcuttur.

HyBrit Serisi: Bu, İngiliz amfi seslerine dayalı bir hibrit amfidir. Çift kabin olduğu için her iki kanal da ayrı ayrı ayarlanabilir. Bu eklenti sadece Windows kullanıcıları için mevcuttur.

Le456: Alman ekipmana dayalı olan bu amfi, iki kanala ve 2 moda sahiptir. Temiz veya çıtırtılı bir ton elde edebilirsiniz. Ton düğmeleri ve kontrol anahtarları ile parametreleri daha da değiştirebilirsiniz. Bu, VST ve AU formatında Windows ve macOS kullanıcıları için mevcuttur.

LeCto: Bu model, Fender gibi Amerikan amfilere dayanır ve hem çıtırtılı hem de yüksek gain moduna sahiptir. Mono veya stereo sinyal yönlendirmesi arasında geçiş yapabilirsiniz. CPU yükünü hafifletmek için sinyal örneklemesini kendiniz belirleyebilirsiniz. VST ve AU formatında mevcuttur.

4: Bias FX 2 Mobile – Positive Grid

Tek başına yazılım ve app olarak kullanılabilir.

Sadece bilgisayarınız değil, telefonunuzu da amfiniz olarak kullanabilirsiniz. Bias FX‘in uygulama sürümü ücretsizdir ve pop, blues, rock, metal, alternatif, bass, akustik ve özel Jimi Hendrix tonları gibi farklı sesler arasından seçim yapabilirsiniz.

Zincirde bir compressor, EQ, chorus, reverb pedalı bulunur ve ihtiyaca göre değiştirilebilir.

Uygulamayı kullanmak için bir ses arabirimine bağlamanız gerekir. Arabirim hafif bir öğrenme gereksinimine sahip olsa da, uygulamayı indirmek tonlara kolay erişim sağlar.

Şu anda uygulama sadece iOS kullanıcıları için mevcuttur ve App Store’dan indirilebilir.

5: Amp Sims – Ignite Amps

Sadece plugin olarak kullanılabilir.

Ignite Amps, yazılımını indirmek ücretsiz olsa da, DSP araştırmaları ve geliştirme için web sitelerinde bağışta bulunabilirsiniz. Güncellenen bazı eklentileri şunlardır:

Libra: Bu, AAX, AU, VST ve VST3 formatında mevcut olan bir kabin simülatörüdür. Bu eklenti, canlı performans ve hatta kayıt veya mix için kullanılır. Kontroller tamamen otomatikleştirilebilir ve düşük CPU kullanımıyla minimum gecikme sağlar.

Emissary: Bu, 2014’te müzisyen Ryan Huthnance için özel olarak yapılmış bir özel çift kanallı tüplü amfi eklentisidir. İki kanal (clean ve lead) ayrı ayrı kontrol edilebilir. Ayrıca örneklem oranını seçme imkanı da bulunmaktadır.

NRR-1: Bu, 2009’da Fleshgod Apocalypse’nin Cristiano Trionfera için önceden yapılmış 3 kanallı bir preamp eklentisidir. Üç kanal (clean, ritim ve lead) ayrı ayrı kontrol edilebilir. Ignite Amps’in birçok başka preamp modeli, kabinleri ve hatta bass amfisi modelleri var ve hepsi Windows ve macOS kullanıcıları için mevcut.

6: Amplifikation Lite – Kuassa

Sadece plugin olarak kullanılabilir.

Amplifikation Lite, üç kanalı olan basit ve ücretsiz bir amfi simülatörü eklentisidir; clean, rhythm ve lite. Kanal seçicisi, gain, bass, middle, treble, presence, volume ve cabinet on/off seçeneklerini kullanarak tonunuzu şekillendirebilirsiniz.

Bu, başlangıç seviyesindekiler veya kullanımı kolay bir eklenti arayanlar için harika bir seçenektir.

Eklentide dahili bir cabinet impulse response yükleyici bulunur ve örneklemeleri 96kHz’e kadar destekler.

Eklenti, Windows ve macOS kullanıcıları için 32 ve 64 bit olarak mevcuttur. Ücretsiz gitar amfi VST veya AU dosyasını indirebilirsiniz ancak önce DAW‘ınızla uyumlu olup olmadığını kontrol etmelisiniz.

7: Nick Crow 8505 Lead – Nick Crow Labs

Sadece plugin olarak kullanılabilir.

Bu tüp tabanlı, ancak daha da önemlisi ücretsiz bir gitar amfi VST’sidir. HQ, aşırı örnekleme işlevinin açık ya da kapalı olmasını belirler. Kapatmak, CPU kullanımını azaltırken açık bırakmak daha iyi bir kalite sağlar. Bir parça veya projeyi dışa aktarırken, aşırı örnekleme her zaman otomatik olarak etkinleştirilir.

Tüplü amfiler, tonlarında ek bir overdrive olduğu için rock ve metal için tercih edilir.

Tonunuzu gain (preampe uygulanan kazanç miktarı), ton stack (low, mid, high, eqları), güç amplifikatörü ve ses düzeyi düğmeleri kullanarak şekillendirebilirsiniz.

8: Voxengo By Boogex

Sadece plugin olarak kullanılabilir.

Eğer ağır distortiondan saturationlu sese kadar geniş bir yelpazede tonlar sunan bir eklenti arıyorsanız, bu eklenti kütüphanenize iyi bir ek olacaktır. Gecikme (latency) minimum düzeydedir ve hatta canlı performanslar için bile kullanılabilir.

Bu eklenti gate ve reverb modülleriyle donatılmıştır, ayrıca Voxengo‘nun OldSkoolVerb reverb plugin programını da içerir. Amp modülü kapalıyken bile bu sadece stereo konvolüsyon işlemcisi olarak kullanılabilir.

Rock müzik çalanları ve hayranları, bu eklenti tarafından sunulan minimalist sese bayılacaklar. Ancak, gürültülü ve doymuş frekanslar, dahili Emphasis EQ ile yüksek frekansları azaltarak bastırılabilir.

9: Ace – Shattered Glass Audio

Sadece plugin olarak kullanılabilir.

Bu, eski bir Amerikan 5W tweed amfisinin emülasyonudur. Feedback miktarı ayarlanabilir ve 8x örneklemeye kadar çıkabilirsiniz.

Eğer vintage Fender veya Vox amfileri hatırlatan tonlar arayan basit bir amfi plugin’i arıyorsanız, o zaman kesinlikle bu plugin size uygun. İnput seviyenizi, feedbacki ve ana ses seviyesini ayarlayabilirsiniz. Kabin açılıp kapatılabilir ve mono veya stereo ses arasında seçim yapabilirsiniz.

Tüm devreleme modellemesi, amfi katları arasındaki dinamik etkileşimleri doğru bir şekilde emüle eder.

Ayrıca, volume potu 12’ye kadar çıkar!

10: Blue Cat’s Free Amp – Blue Cat Audio

Sadece plugin olarak kullanılabilir.

Blue Cat’s Free Amp plugini üç gerçek amfi modeline dayanır ve “classic clean”, “classic drive” veya “modern drive” modeli arasından seçim yapabilirsiniz. Simülasyonları, Destruction dinamik distortion ve amfi modelleme motoruna dayanmaktadır.

Kullanmak için, seçtiğiniz DAW’a eklentiyi yüklemeniz ve sadece bir preset veya amfi modeli seçmeniz gerekir. Ayrıca, kabinler, mikrofonlar ve oda ortamı gibi tercih edilen etki tepkilerini yüklemek için bir seçenek bulunmaktadır.

Tüm örnekleme oranlarını destekler ve düşük gecikme süresi ve yumuşak bypass özelliği övgü toplamıştır. Bu Blue Cat’i, ücretsiz gitar amfi eklentileri arasında mükemmel bir seçenek yapar.

11: Amped Roots Free – ML Sound Lab

Sadece plugin olarak kullanılabilir.

Amped Roots ücretli bir plugin olsa da, ML Sound Labs ücretsiz bir sürüm sunar ve tek bir ücretsiz amfi simülasyonu içerir.

5034 Fluff, ek bir overdrive’a ihtiyaç duymayan modern metal bir ses için Ryan “Fluff” Bruce ile işbirliğiyle oluşturulmuştur.

Pedalboardının yanı sıra, eklenti, özel kabin giriş ve çıkış yanıtlarıyla bir kabin simülatörü içerir.

Windows ve macOS kullanıcıları için kullanılabilir ve çıkarılan klasör bilgisayarınızda minimal yer kaplar.

12: L12X – Audiority

Tek başına yazılım olarak kullanılabilir.

Audiority’nin L12X’i 80’lerin efsanevi analog Marshall Lead 12 solid-state amfisinden ilham alınarak tasarlandı. Amfi kafası 4×12 kabinleri destekleyebilir, bu sayede JCM serisi bir amfi gibi ses verebilir.

Audiority, amfinin orijinal devresine contour düğmesi ile bir ekleme yaptı. Bu, overdrive tonlarına ekstra bir destek sağlar. Ayrıca, Celestion V30 konili bir Marshall kabin yankı tepkisi içeren bir entegre kabin simülatörü de bulunur. Entegre kabin Seacow Labs tarafından yapılmıştır.

Pluginin iki kanalı (clean ve boost), treble, mid ve bass olarak 3 bantlı bir ton seçeneği ile birlikte gelir.

L12X, hem Windows hem de macOS makineleriyle uyumludur.

13: X50 v2.4.8 (Demo) – TSE Audio

Sadece plugin olarak kullanılabilir.

TSE Audio‘nun X50’si Amerikan gitar amfilerinin modellemesi ile yapılmıştır ve rock veya metal müzik çalanlar için harikadır.

Pedalboard, bir noise gate, TSE808 (tube screamer), R47 Rodent, phaser, Pandora’s Box ve SDM-2 içerir. FX rackinde bir tuner, delay, reverb ve ekolayzır bulunur. Bu kombinasyonu kullanarak tonunuzu şekillendirebilir ve iyileştirebilirsiniz.

Güç tüpleri arasında 6L6GC veya EL34 pentode modellerini kullanarak geçiş yapabilirsiniz. Eklenti 2x ila 8x arasında örnekleme yapılmasına izin verir.

Demo modu ücretsiz olsa da, kullanıcılar genellikle beyaz gürültü hakkında şikayet ediyorlar. Bu sizin başınıza gelirse, her zaman eski sürüm olan V1’i indirebilirsiniz.

14: Garageband Amp Designer – Apple Inc.

Sadece plugin olarak kullanılabilir.

Garageband, Apple cihazlar için ücretsiz bir DAW’dır. Çok sayıda insan, müzik üretim yolculuklarına bu yazılımı kullanarak başlasalar da, Garageband’in sunabileceği birçok amfi modeli sıklıkla göz ardı edilir.

Marshall, Orange, Fender, Vox, Mesa Boogie, Randall ve daha birçok popüler amfiyi simüle eder. Ayrıca kabin kombinasyonlarınızı, mikrofonunuzu ve mikrofon yerleşimlerinizi özelleştirebilirsiniz.

Her amfinin kendi sesini şekillendirmek için kontrol seti vardır.

Başlangıç ​​için, clean, crunchy, distorted veya processed gibi kategorilerden seçim yapabilirsiniz. Presetler daha sonra kişinin isteğine göre değiştirilebilir. Bas için de birçok amfi ve kabin seçeneği vardır.

Garageband, sanal pedalboardlar için birçok ücretsiz pedal simülasyonu sunar, bunları seçtiğiniz amfi ve kabinle birleştirebilirsiniz.

Garageband ücretsiz olsa da, cihazınıza indirmek için bir Apple cihazına ihtiyacınız vardır. Amfi modelleri, yerleşik eklenti kütüphanesinin bir parçasıdır.

Garageband’i cihazınızın App Store’undan indirebilirsiniz.

15: Cypress TT-15 – Black Rooster 

Sadece plugin olarak kullanılabilir.

Black Rooster Audio, gerçek zamanlı SPICE tipi bileşen tabanlı devre simülasyonu kullanarak otantik ve analog ses tonları sağlar. Cypress TT-15’in, güç, çıkış, kabin, gain, ton ve volume olmak üzere altı basit kontrolü vardır. Bu kontroller, clean, crunchy veya distortionlu tonlar arasında geçiş yapmanıza yardımcı olur. Ton düğmesi frekanslar için bir filtre görevi görür. Düşük seviyede ayarlandığında daha karanlık, daha sıcak tonlar elde edilirken, yüksek seviyede ayarlandığında daha parlak bir ses elde edilir.

2×12 kabin simülasyonu mevcuttur ve isterseniz bypass seçeneğine sahipsiniz. OL (aşırı yük) göstergesi, çıkış seviyesinin 0 dBFS eşiğini aştığında kırmızı renkte yanar.

Kullanıcı arayüzü yeniden boyutlandırılabilir ve eklenti, hem Windows hem de macOS makinelerle uyumludur.

16: Peavey ReValver 4 – Audio Media Research

Tek başına yazılım olarak kullanılabilir.

Peavey’nin ReValver‘ı satın alınabilir bir amfi eklentisiydi, ancak daha sonra Audio Media Research tarafından satın alındı ve ücretsiz indirilebilir hale getirildi.

ReValver, Audio Cloning Technology (ACT) adlı özel bir teknoloji kullanır ve amfi modellemeden önce ve sonra girişteki sesinizi şekillendirmenize olanak tanır. Bu, diğer bazı eklentilerden farklı olarak sadece elektro gitarlar değil aynı zamanda akustik gitarlar ve halk müziği enstrümanlarına da uyum sağlayabileceği anlamına gelir.

Peavey tonlarının yanı sıra, VST veya AU formatında olan stompbox eklentilerinizi de bu yazılıma yükleyebilirsiniz. Stompbox’lar MIDI haritalanabilir ve bir harici MIDI kontrol cihazı kullanarak bir expression pedalını taklit edebilirsiniz.

17:ToneDeluxe V2 – Lostin70s Audio

Tek başına yazılım ve app olarak kullanılabilir.

ToneDeluxe, ECC83 ve EL34 tüplerine model olan bir tüplü amfi eklentisidir. Zamansal modelleme işlemi, sinyalin işlenmesi için geçen süreyi önemli ölçüde azaltır. Bu, gecikmenin yok denecek kadar az olduğu için gitaristlerin canlı performanslarında bile kullanabilecekleri anlamına gelir.

Clean ve high gain olmak üzere 2 kanal bulunur. Bunlar bağımsız düğmelerle kontrol edilebilir. High gain kanalında, yüksek frekansları artırıp azaltan DriveTone bulunur. Ayrıca tonu şekillendirmek için 3 bantlı EQ vardır.

Distortion, gitarın ses seviyesine tepki verir ve daha yüksek sesle çaldıkça artar. Ekstra çıtırtı için ‘kirli’ modu da bulunur.

Eklentinin 12 kabin model seçeneği vardır.

Windows ve macOS kullanıcıları için 32 ve 64-bit olarak mevcut olmasının yanı sıra, mobil telefonlar ve tabletler için bir uygulaması da vardır. Ancak uygulama sadece Apple kullanıcıları için geçerlidir.

18: AmpLion Free – Audified

Tek başına yazılım olarak kullanılabilir.

ampLion Free, ödeme yapılabilen ampLion Pro eklentisinin lite sürümüdür. AmpLion Pro’nun tüm özelliklerine sahip olmamasına rağmen, ses kalitesi aynıdır ve tonları analog kalitede deneyimleyebilirsiniz.

Bu eklenti, mikrofon konumlandırması olan 2 kabinli 5 kanallı bir gitar valve amfisi içerir. Gain, bass, mid, treble, presence, ses, volume ve reverb düğmelerini kullanarak tonunuzu şekillendirebilirsiniz.

Başlangıç ​​seviyesinde olanlar için, gitar çalışırken kullanabileceğiniz kendi kendine yetecek yazılımı olan bir metronomu vardır.

Bir noise gate thresholdu ve release seçeneği vardır. Ayrıca sesinizi pan yapabilirsiniz. Mikrofonun açısı özel düğme kullanılarak ayarlanabilir.

64-bit olarak Windows ve macOS kullanıcıları için mevcuttur.

19: Amper – Analog Obsession

Sadece plugin olarak kullanılabilir.

Bu, mid veya high gainli bir amfi arayan metal gitaristleri için mükemmel bir eklentidir. Bu eklentiyi diğerlerinden ayıran şey, bağlantılı ve paralel olmayan 2 drive bölümü bulunmasıdır.

Volume 1, ana pre-amp tarafından kontrol edilen pre-gain tube distortionunu kontrol ederken, Volume 2, ana pre-amp’ın kontrolünü sağlar. Ön amptan önce ton ön-şekillendirici bulunur. Bu, sesinizde istenmeyen frekansların ortadan kaldırılmasına neden olur.

Sesinizi ayarlamak için, presence, high, mid ve bass düğmelerini kullanabilirsiniz.

Eklenti ücretsiz olarak kullanılabilir, ancak Analog Obsession’a araştırma ve geliştirme için bağışta bulunmayı düşünebilirsiniz. Amper, Windows ve macOS kullanıcıları için VST, VST ve AU formatında mevcuttur.

20: Bass Deluxe – Lostin70s Audio

Tek başına yazılım ve app olarak kullanılabilir.

Gitar amfileri için birçok seçenek olsa da, basçılar özel olarak bas amfi eklentisi olarak kullanılabilecek bir eklenti arıyorlar. Bu tüplü amfi modellemesi iki bağımsız kanala sahip ve tonunuzun şeklinizi belirlemek için ayarlanabilir compressor, drive ve 9 bantlı bir EQ’ya sahiptir.

Blues, funk veya hatta metal çalıyor olsanız da, tonunuzu istediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz. Hazır presencedaki ayarlanabilir boost, slidelarda parmaklarınızı duymanızı sağlayacaktır.

Seçebileceğiniz 4 farklı kabin ve bas için özel olarak tasarlanmış olan Tone Drive gibi 6 stompbox’ı olan bir pedalboardı bulunmaktadır.

Başlangıç seviyesindekiler ve profesyoneller için de çalışma amaçları için kullanılabilecek bir beatbox (davul makinesi) ve bir looper bulunmaktadır.

Eklenti, Windows ve macOS kullanıcıları için hem 32 hem de 64 bit olarak mevcuttur.

Müzik Üniversitesi Nedir?

Müzik Üniversitesi, elektro gitar, şarkı söyleme, müzik teorisi (armoni), müzik prodüksiyonu, bas gitar, akustik gitar konularında kurslar bileceğiniz bir online müzik okulu olmanın yanı sıra, müzikle ilgili bir sosyal medyadır.

  • Tüm kurslara erişim
  • Telefon / Tablet ve bilgisayardan, istediğiniz ortamda çalışın.
  • Müzik Üniversitesi öğrencilerine özel her ay performans geri bildirim videoları.
  • Müzik Üniversitesi öğrencilerine özel grup, soru-cevap imkanı, sınırsız eğitmen desteği.
  • Deniz Sayman’ın tüm kursları, Hayko Cepkin, Demir Demirkan, İzgi Gültekin, Samet Kılıç, Gökhan Büyükkara, Özgür Kalaycıoğlu, Ercüment Subaşı gibi isimlerin Müzik Üniversitesi’ne özel hazırladığı içerikler.
Müzik Üniversitesi biriktirdiğim tecrübe ve bilgileri öğrettiğim yer. Eğer henüz Müzik Üniversiteli değilseniz Elektro, Akustik ve Bas Gitar, Şarkı Söyleme, Müzik Teorisi ve Müzik Prodüksiyonu konularında kurslar çalışabileceğiniz,  ortak bir bilinçle daha uzun bir yolu daha kısa zamanda gitmeyi amaçlayan bir hareketin bir parçası olabilirsiniz. Buradan buyrun - Müzik Üniversitesi Nedir?

İlgili Yazılar

Pentatonik Gam Nedir?

Pentatonik Gam Eğer bir süredir gitar çalıyorsanız, muhtemelen dizileri (gamları) ve onları bilmeniz gerektiğini duymuşsunuzdur. Bir anda bir çok gama bakmak ve öğrenmeye çalışmak boğucu…

Yorumlar