Mix Temelleri – Müzik Prodüksiyonu

Deniz Sayman · Aralık 14, 2022

Mix Temelleri kursumuzda, mix bölümünü yani kayıttan sonraki aşamaları çok daha detaylı inceleyeceğiz. 

“Evde Müzik Prodüksiyonuna Giriş” kursumuzda, evde müzik prodüksiyonu yapmamız için izlememiz gereken adımlardan genel olarak bahsetmiştir.

Bu kursta, Cubase, Logic Pro, Pro tools, Studio One gibi DAW programlarında uygulayabileceğimiz, mix temellerinden bahsedeceğiz. Ses prodüksiyon temellerini öğrenecek, volume dengesi, EQ, compression, pan, reverb, delay, limiter gibi konuları detaylıca inceleyeceğiz. Kurs, işin felsefe kısmı, yani olaya nasıl yaklaşacağımızı konuştuğumuz bölümler slide showlar üzerinden gidecek ama uygulamada duymamız ve görmemiz gereken yerlerde DAW programları üzerinden gerekli işlemleri gösterecek.

Dersleri anlatırken daha çok Cubase ve Logic Pro uygulamalarını kullanacağız fakat anlatılan prensipler bütün DAW programları için geçerli olup, hepsinde uygulanabilir. Kurs boyunca çoğunlukla bahsettiğimiz uygulamalarla birlikte gelen stok pluginleri kullanacağız fakat ara sıra premium diyebileceğimiz, ücretli pluginler de karşımıza çıkacaktır. Yine de size tavsiyemiz, önce elinizdeki pluginleri iyi kullanmayı öğrenmeye çalışıp, daha sonra isterseniz yeni pluginler edinmeniz olacaktır.

Eğitmen Hakkında

Deniz Sayman

Deniz Sayman 1987 yılında Ankara’da doğdu, 2009 yılında Hacettepe Üniversitesi Fizik Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Deniz; Joel Hoekstra(Whitesnake, Cher & Trans-Siberian Orchestra) Greg Howe, Jennifer Batten, Debbie Davies’da dahil olmak üzere bir çok önemli müzisyen ile gitar çalıştı. 2015 yılında Hard Rock grubu “The Madcap”i kurdu. Grup, tüm şarkıların söz ve müziği Deniz’e ait olup, solist İzgi Gültekin’in in de bazı şarkılara katkıda bulunduğu ilk albümü “The Madcap Rising” i 2017 yılında, yeni single’ları Livin’ in a Crime Scene’i yayınladı 2022’de yayınladı. The Madcap bir çok defa Türkiye turnesi yaptı, Ukrayna’da konserler verdi. Türkiye’nin her yanında festivallerde ve özel etkinliklerde yer aldı, konserler verdi. Müzik Üniversitesi Kurucusu The Madcap gitarist / şarkı yazarı geri vokal MSG (Musiki Eserleri Sahipleri Grubu) Üyesi Schecter Guitars sanatçısı

34 Dersler

+3434 kişi çalışıyor
Kayıt Olunmadı

Kurs İçeriği

  • 48 Dersler