Yeni Başlayanlar İçin Akustik Gitar

Deniz Sayman · Aralık 14, 2022

Bu kursun amacı akustik gitar çalmak isteyen müzik severlere yol göstermektir.

Akustik gitar çok renkli bir enstruman. Bana göre bu renginin kaynağı da güzel armonileri, çok samimi bir tınıyla veriyor olması. Bu samimiyete, güzel ses ve melodilere erişebilmek için doğru temel teknikleri oturtmamız gerekiyor.

Bu kursu çalışarak sağlam temeller atabilir, sizin için hazırladığım çok keyifli melodi ve şarkıları çalışabilirsiniz. İşin güzel kısmı, bu kursun amaçlarından biri, öğrenmek istediğiniz şarkıları, kendiniz öğrenebilir hale gelmenizde yardımcı olmaktır.

Neler Öğreneceğiz?

Bu kurs içeriğinde akustik gitarda sağ el, sol el tekniği, pena tutuşu, tab okuma, akorlar, melodiler, diziler, şarkı örnekleri ve teknik çalışmalar yapacağız. Sağlam bir temel kurmadan, daha ileri seviyedeki çalışmalara yoğunlaşmak, ilerleme hızınızı çok azaltacağı gibi, yanlış alışkanlıklar edinmenize sebep olacağı için size mutlaka problemler de çıkartacaktır. Sakin ve yavaş bir şekilde, çaldığınız egzersizlerden, yaptığınız müzikten, gitarınızdan çıkarttığınız sesten keyif alarak, her gün en az yarım saat ile 1 saat arası bir çalışma ile çok kısa zamanda kendinizdeki gelişimi görebilirsiniz.

Videoya Entegre İnteraktif Tab / Notasyon Sistemi

Yeni Başlayanlar İçin Elektro Gitar

Bu kursumuz Müzik Üniversitesi’nin Videoya Entegre İnteraktif Tab / Notasyon sistemi kullanılmaktadır. Uygulamayı incelemek için bu linke veya resime tıklayabilirsiniz.

Eğitmen Hakkında

Deniz Sayman

Deniz Sayman 1987 yılında Ankara’da doğdu, 2009 yılında Hacettepe Üniversitesi Fizik Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Deniz; Joel Hoekstra(Whitesnake, Cher & Trans-Siberian Orchestra) Greg Howe, Jennifer Batten, Debbie Davies’da dahil olmak üzere bir çok önemli müzisyen ile gitar çalıştı. 2015 yılında Hard Rock grubu “The Madcap”i kurdu. Grup, tüm şarkıların söz ve müziği Deniz’e ait olup, solist İzgi Gültekin’in in de bazı şarkılara katkıda bulunduğu ilk albümü “The Madcap Rising” i 2017 yılında, yeni single’ları Livin’ in a Crime Scene’i yayınladı 2022’de yayınladı. The Madcap bir çok defa Türkiye turnesi yaptı, Ukrayna’da konserler verdi. Türkiye’nin her yanında festivallerde ve özel etkinliklerde yer aldı, konserler verdi. Müzik Üniversitesi Kurucusu The Madcap gitarist / şarkı yazarı geri vokal MSG (Musiki Eserleri Sahipleri Grubu) Üyesi Schecter Guitars sanatçısı

33 Dersler

+3346 kişi çalışıyor
Kayıt Olunmadı

Kurs İçeriği

  • 45 Dersler