Metal Ritim Gitar Kursu

Deniz Sayman · Aralık 13, 2022

Metal Ritim Gitar kursunun amacı, bu tarzı seven gitaristlere yol göstermek ve metal çalarken kullanılan fikirleri, ritim paternlerini, senkopasyonları, akor ve dizileri öğrenmelerine yardımcı olmaktır. Burada öğreneceğimiz bilgi ve yapacağımız çalışmalar sonunda tarza çok daha hakim bir hale gelecek ve kendi ritimlerinizi, rifflerinizi nasıl daha iyi hale getirebileceğinizi öğreneceksiniz. Her bölümden sonra altyapıları üzerine çalışabileceğiniz bir şarkı çalışacağız. Bu kursu çalışmadan önce Yeni Başlayanlar İçin Elektro Gitar kursunu çalışmış veya içeriklerinde anlatılanları biliyor olmanızı öneririm.

Ders içeriklerinde vuruş değerlerini, bu notalardan nasıl faydalanacağımızı ve net bir temel vermek için kullanabileceğimizi; power chordları ve nasıl ritimler içinde kullanabileceğimizi, farklı fikirlere uygulayabileceğimizi öğreneceğiz. Farklı dizileri görecek ve bu dizilerden riffler çalışacağız, bu da kendi rifflerinizi yazmanıza kapı açacak. Basit temelden başlayarak yavaş yavaş daha kompleks fikir ve daha hızlı riffleri yapmaya çalışacağız. Her egzersizi doğru yapana kadar, temiz çalana kadar çalışıp sonrakilere geçebilirsiniz.

Bu kurs içeriğinde metal gitar tonu ayarlamak, nota değerleri,  palm mute, pinch harmonic, slide, hammer-on/pull-off teknikleri, aksanlı vuruşlar, ritmik varyasyonlar, ritmik patternler, kullanabileceğimiz akorlar ve riff çalabileceğimiz diziler, heavy metal, power metal, trash metal, hard rock tarzlarında çalışmalar yapacağız ve her bölümün sonunda altyapılarının üzerine çalabileceğiniz bir şarkı çalışacağız. Metal ve türevlerini seven, çalmak isteyen, sağlam bir ritim temeli oluşturup farklı fikirler edinmek isteyen tüm arkadaşlarıma çok faydalı olacağını düşündüğüm, çok keyifli bir kurs oldu. Herkese iyi çalışmalar \m/

Videoya Entegre İnteraktif Tab / Notasyon Sistemi

Yeni Başlayanlar İçin Elektro Gitar

Bu kursumuz Müzik Üniversitesi’nin Videoya Entegre İnteraktif Tab / Notasyon sistemi kullanılmaktadır. Uygulamayı incelemek için bu linke veya resime tıklayabilirsiniz.

Eğitmen Hakkında

Deniz Sayman

Deniz Sayman 1987 yılında Ankara’da doğdu, 2009 yılında Hacettepe Üniversitesi Fizik Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Deniz; Joel Hoekstra(Whitesnake, Cher & Trans-Siberian Orchestra) Greg Howe, Jennifer Batten, Debbie Davies’da dahil olmak üzere bir çok önemli müzisyen ile gitar çalıştı. 2015 yılında Hard Rock grubu “The Madcap”i kurdu. Grup, tüm şarkıların söz ve müziği Deniz’e ait olup, solist İzgi Gültekin’in in de bazı şarkılara katkıda bulunduğu ilk albümü “The Madcap Rising” i 2017 yılında, yeni single’ları Livin’ in a Crime Scene’i yayınladı 2022’de yayınladı. The Madcap bir çok defa Türkiye turnesi yaptı, Ukrayna’da konserler verdi. Türkiye’nin her yanında festivallerde ve özel etkinliklerde yer aldı, konserler verdi. Müzik Üniversitesi Kurucusu The Madcap gitarist / şarkı yazarı geri vokal MSG (Musiki Eserleri Sahipleri Grubu) Üyesi Schecter Guitars sanatçısı

34 Dersler

+3445 kişi çalışıyor
Kayıt Olunmadı

Kurs İçeriği

  • 40 Dersler