20 Blues Gitar Lick’i (Gökhan Büyükkara)

Gökhan Büyükkara · Aralık 13, 2022

Dört x Dört ve Aslı Gökyokuş gibi grup ve müzisyenlerin yanı sıra YouTube’dan tanıdığımız Gökhan Büyükkara Müzik Üniversitesi için 20 Blues Lick’i hazırladı.
Bu licklerin analinizi yapabilip, bu kurstan tam olarak verim alabilmek için öncelikle Yeni Başlayanlar İçin Elektro Gitar Kursu’nu tamamlayarak gitar üzerindeki temelleri öğrenmiş olmanızı ve sonrasında Elektro Gitarda Gam ve Modlar – 1 kursunun “Pentatonik Gam”lar bölümünü çalışmış olmanızı öneririz. Böylece bu licklerin hangi pozisyonlarda çalındığını anlayabilir ve kendi fikirlerinizi oluşturabilmek için bir yol gösterici olarak kullanabilirsiniz.

Gökhan Büyükkara’yı YouTube kanalından takip edebilirsiniz.

Videoya Entegre İnteraktif Tab / Notasyon Sistemi

Yeni Başlayanlar İçin Elektro Gitar

Bu kursumuz Müzik Üniversitesi’nin Videoya Entegre İnteraktif Tab / Notasyon sistemi kullanılmaktadır. Uygulamayı incelemek için bu linkeveya resime tıklayabilirsiniz.

Eğitmen Hakkında

Gökhan Büyükkara

Gökhan Büyükkara 1983 yılında İstanbul’da doğdu. Müzikle, rock müzik tutkunu babası sayesinde çok erken tanıştı ve orta okul döneminde Marmara Üniversitesi Klasik Gitar Kursu’nda klasik gitara başladı. Hemen sonrasında tutkunu olduğu rock müziğin etkisi ile elektrik gitar ile tanıştı. Anadolu Üniversitesi İşletme bölümü mezunu olan Gökhan, lise döneminde vermeye başladığı gitar derslerine ünivesite döneminde de devam etti. Grubu Apsent ile İstanbul’da bir çok mekanda sahne almaya başladıktan sonra 2007 yılında Aslı Gökyokuş’un grubuna katıldı. Evli ve bir oğlu olan Gökhan, 2011 yılında yazar Enver Aysever’in Aykırı Kumpanya gösterisinde 200’e yakın sahnede, gitarist ve besteci olarak yer aldı. Sahnenin yanında, prodüktör ve aranjör olarak farklı projelerde yer alan müzisyen, gitarı ile de bir çok sanatçıya ve albümlerine kayıt müzisyeni olarak eşlik etmeye devam etmektedir. 2018 sonunda DörtxDört grubuna katılan gitarist, grup ile sahne ve albüm çalışmalarını hala sürdürmektedir. Vokal koçu Pınar Günay ile de aranjör ve gitarist olarak çalışmaya devam eden Gökhan, 2019 yılında açtığı youtube kanalında, blues, rock gitar üstüne inceleme, ders ve deneyimlerini paylaşmaya devam etmektedir.

1 Kurs

+3431 kişi çalışıyor
Kayıt Olunmadı

Kurs İçeriği

  • 20 Dersler