Megadeth, Marty Friedman ile 23 yıl sonra ilk kez sahnede performans sergiledi!

Marty Friedman Megadeth ile 23 yıl sonra sahnede

Megadeth, Marty Friedman ile 23 yıl sonra ilk kez sahnede performans sergiledi!

Dave Mustaine ve ekibi Megadeth, eski gitaristleriyle Tokyo’nun Budokan arenasında üç şarkı boyunca aynı sahneyi paylaştı.

Şubat ayının başlarında, Megadeth,Budokan arenasında ilk kez headliner olarak sahne alacaklarını ve bu konserde grubun eski elektro gitaristi Marty Friedman ile yeniden bir araya geleceklerini duyurmuştu.

27 Şubat tarihinde gerçekleşen gösteride Friedman, Dave Mustaine ve arkadaşlarıyla birlikte Megadeth çatısı altında yirmi yılı aşkın bir süredir ilk kez sahne aldı.

Megadeth’in en büyük albümlerinden bazılarının çıkışında katkı sağlamış olan Friedman, ilk setin sonlarına doğru duyuruldu ve Mustaine, Kiko Loureiro, James LoMenzo ve Dirk Verbeuren’e üç ikonik parçada eşlik etti.

“Bayanlar ve baylar, lütfen sevgili arkadaşım Marty Friedman’ı selamlayın,” şeklinde anons yapan Mustaine, üç parçanın icra edilmesinden sonra Friedman ile kucaklaştı.

Friedman’ın bir geceliğine bile olsa Megadeth’e geri döndüğünü görmek, şüphesiz Megadeth hayranlarını tatmin etmeye yetecek. Ancak grubun eski gitaristi Friedman’ın, Mustaine ve grubun şu anki shred yıldızı Loureiro ile üçlü gitar şovuna daha çok tanık olmak, hiç şüphesiz gösteriyi daha da heyecanlı kılardı.

İlk parça olan Countdown to Extinction‘da Loureiro ile yüz yüze yaptıkları solo performans resmen yıllara meydan okuyor (yukarıdaki videoda 3:50).

Bu 14 dakikalık gösteri Tornado of Souls ve ardından Symphony of Destruction parçaları ile devam etti.

Friedman konser sonrası sosyal medyada “Megadeth ile Budokan’da dün gece harika bir gece geçirdik” yazdı. Ve “Bu grubun tarihinin bir parçası olmaktan gurur duyuyorum ve hayranlar benim için dünyalara bedel.” diye ekledi.

Megadeth için tarihi bir gece olduğu gerçek.

Geçenlerde Guitar World‘e konuşan Mustaine, Meagdeth’in menajerlerinin talebi üzerine yeniden kaydedilmesi gereken ancak iletişimsizlikten dolayı Friedman’a iletilip kaydedilemeyen Risk albümü Breadline‘daki bir gitar solosuyla ilgili Friedman’ın ayrılmasından dolayı duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

Mustaine, “Marty’e yapılan kesinlikle doğru değildi,” dedi. Yönetimimizin ona her ne sebeple olursa olsun haber vermesi gerekirdi.

Ama bir Friedman/Megadeth ortaklığının kapıları açılmış oldu. İkilinin yollarının bundan sonra nerede kesişeceği belli değil (umalım da bir 23 yıl daha sürmesin).

Müzik Üniversitesi Nedir?

Müzik Üniversitesi, elektro gitar, şarkı söyleme, müzik teorisi (armoni), müzik prodüksiyonu, bas gitar, akustik gitar konularında kurslar bileceğiniz bir online müzik okulu olmanın yanı sıra, müzikle ilgili bir sosyal medyadır.

  • Tüm kurslara erişim
  • Telefon / Tablet ve bilgisayardan, istediğiniz ortamda çalışın.
  • Müzik Üniversitesi öğrencilerine özel her ay performans geri bildirim videoları.
  • Müzik Üniversitesi öğrencilerine özel grup, soru-cevap imkanı, sınırsız eğitmen desteği.
  • Deniz Sayman’ın tüm kursları, Hayko Cepkin, Demir Demirkan, İzgi Gültekin, Samet Kılıç, Gökhan Büyükkara, Özgür Kalaycıoğlu, Ercüment Subaşı gibi isimlerin Müzik Üniversitesi’ne özel hazırladığı içerikler.
Müzik Üniversitesi biriktirdiğim tecrübe ve bilgileri öğrettiğim yer. Eğer henüz Müzik Üniversiteli değilseniz Elektro, Akustik ve Bas Gitar, Şarkı Söyleme, Müzik Teorisi ve Müzik Prodüksiyonu konularında kurslar çalışabileceğiniz,  ortak bir bilinçle daha uzun bir yolu daha kısa zamanda gitmeyi amaçlayan bir hareketin bir parçası olabilirsiniz. Buradan buyrun - Müzik Üniversitesi Nedir?

İlgili Yazılar

Pentatonik Gam Nedir?

Pentatonik Gam Eğer bir süredir gitar çalıyorsanız, muhtemelen dizileri (gamları) ve onları bilmeniz gerektiğini duymuşsunuzdur. Bir anda bir çok gama bakmak ve öğrenmeye çalışmak boğucu…

Yorumlar