Kral Charles’ın Yeni Şövalyeleri Queen! Brian May’e Buckingham Sarayı’nda Nişan Verildi

Queen gitaristi 2022’deki Kraliçe Elizabeth’in Platin Jübilesi’nde ve 2002’deki Altın Jübilesi’nde Buckingham Sarayı’nda performans sergiledi.

Kral Charles’ın Queen gitaristi Brian May’i şövalye ilan ettiği buluşma görkemliydi!
Salı günü, 74 yaşındaki Kral, ebedi efsanevi rockçıyı, 75 yaşındaki Brian May‘i, Buckingham Sarayı’ndaki bir nişan töreninde ”Knight Bachelor” olarak atadı. May, müzik ve hayırseverlik hizmetleri için bu onuru aldı.
“Kelimeler yetmez,” diye yazdı, Kral Charles‘ın omzuna bir kılıç koyarken gururla gülümseyen bir fotoğrafını Instagram’da paylaşarak.
Efsanevi rockçı, monarşinin ilk Yeni Yıl Onurları listesi olan Kral Charles’ın 2023 Yeni Yıl Onurları Listesi’nde kutlanan 1,100 kişi arasındaydı. Buckingham Sarayı Aralık 2022’de haberi duyurdu ve May, izleyen bir röportajda sevincini dile getirdi.
“Belki de telefonda Sir Brian varsa normalden birkaç kişi daha beni dinler, biliyorsunuz, biraz daha etkim olur,” diye belirtti ve Associated Press‘e konuştu.
Brian May, Buckingham Sarayı’ndaki Platin Jübile Partisi’nde sahne alıyor.

Müzikal başarılarının yanı sıra, May, 2010 yılında kurulan ve Queen’in bir şarkısından adını alan hayvan refahı grubu ”Save Me” aracılığıyla tavşan avı ve tilki avına karşı çıkmıştı.

We Will Rock You” şarkısının yazarı, eşi Anita Dobson’ın kraliyet onurunu aldıktan sonra “Lady May” ünvanını kullanmaktan mutlu olacağını belirtti.

“Çok mutlu. Evet, evet, bundan çok mutlu. Evet, Lady Anita bu durumun tadını çıkaracak, ve 22 yıllık eşimle bu başarımı paylaşmak benim için bir heyecan. Onun yanımda bir onur alması beni gururlandırıyor çünkü ben onsuz burada olamazdım,” May, 22 yıllık eşiyle başarısını paylaşmaktan mutluluk duyduğunu ve onun da ünvanını alacak olmasından dolayı gururlandığını söyledi.

73 yaşındaki Dobson, eşiyle birlikte nişan töreninden sonra gülümsemelerle poz verdi. May daha önce Kraliçe Elizabeth’in Haziran 2022 Platin Jübilesi’nde ve 2002 Altın Jübilesi’nde Buckingham Sarayı’nın çatısında sahne almıştı. May ayrıca 2005 yılında, gitar efsaneleri Jimmy Page, Eric Clapton ve Jeff Beck ile birlikte bir resepsiyonda Kraliçe Elizabeth ile tanışma fırsatı buldu.

Saksofoncu YolanDa Brown’un da Yeni Yıl Onur Listesi’nde adı geçti ve Salı günü Kral’dan OBE ödülünü aldı. Brown, Westminster Abbey’deki Commonwealth Günü Hizmeti’nde Pazartesi günü performans sergiledi, bu hizmet, Kral Charles’ın hükümdarlığındaki ilk hizmetti. Brown ve May, onurlarını gururla sergileyerek birlikte fotoğraf çektirdiler.

May, Sir Paul McCartney, Sir Ringo Starr, Sir Mick Jagger, Sir Elton John, Sir Rod Stewart ve Sir Tom Jones gibi diğer müzisyenlerle birlikte bu saygın onura layık görülenler arasında yer alıyor.

Yıllık Commonwealth Günü etkinliği sırasında, Kral Charles Westminster Abbey’deki Büyük Kürsü’ den Commonwealth Günü konuşmasını yaptı ve Kraliçe Elizabeth’i anımsadı.

“Commonwealth Günü, benim sevgili annem Kraliçe’nin özel bir gurur günüydü. Uzun ve olağanüstü hayatını adadığı Commonwealth ailesini kutlama fırsatıydı” dedi. “Kraliçe Elizabeth’in yerine Commonwealth Başkanı olarak gelmek, onun örneğinden büyük güç çekerken, yıllar boyunca Commonwealth’da tanıştığım olağanüstü insanlardan öğrendiğim her şeyle birlikte büyük bir deneyimdir.”

“Commonwealth topluluğu hayatımın bir parçası oldu ve çeşitliliği beni hala şaşırtmaya ve ilham vermeye devam ediyor,” dedi. “Dünyada iyi bir güç olarak neredeyse sınırsız potansiyeli, en yüksek hırsımızı talep ediyor; yalnızca ölçeği bile bizi birleşmeye ve cesur olmaya zorluyor.”

Kraliçe Elizabeth’in 70 yıllık saltanatı boyunca, Commonwealth topluluğu yedi ulustan 54 üye ülkeye kadar büyüdü. Gabon ve Togo 2022’de katıldı ve toplam üye sayısı 56’ya yükseldi.

“Ekonomik, çevresel, sosyal ve demokratik hedefler doğrultusunda işbirliği içinde çalışarak, Hizmet, her coğrafi bölgeyi, her din ve kültürü kapsayan, 2,5 milyar kişilik nüfusunun çeşitliliğini kucaklayan devasa bir topluluğu vurgulamayı amaçlamaktadır. Bunun içinde yüzde 60’dan fazlası 30 yaşın altında olan insanlar var,” saray kutlama açıklamasında böyle söyledi.

Commonwealth Günü Hizmeti, Kraliçe Camilla’nın kötü hava koşulları nedeniyle planlanan iki kraliyet etkinliği için Newmarket‘a yapmayı planladığı ziyaretini iptal etmek zorunda kaldıktan sonra ilk halka açık çıkışı oldu.

Müzik Üniversitesi Nedir?

Müzik Üniversitesi, elektro gitar, şarkı söyleme, müzik teorisi (armoni), müzik prodüksiyonu, bas gitar, akustik gitar konularında kurslar bileceğiniz bir online müzik okulu olmanın yanı sıra, müzikle ilgili bir sosyal medyadır.

  • Tüm kurslara erişim
  • Telefon / Tablet ve bilgisayardan, istediğiniz ortamda çalışın.
  • Müzik Üniversitesi öğrencilerine özel her ay performans geri bildirim videoları.
  • Müzik Üniversitesi öğrencilerine özel grup, soru-cevap imkanı, sınırsız eğitmen desteği.
  • Deniz Sayman’ın tüm kursları, Hayko Cepkin, Demir Demirkan, İzgi Gültekin, Samet Kılıç, Gökhan Büyükkara, Özgür Kalaycıoğlu, Ercüment Subaşı gibi isimlerin Müzik Üniversitesi’ne özel hazırladığı içerikler.
Müzik Üniversitesi biriktirdiğim tecrübe ve bilgileri öğrettiğim yer. Eğer henüz Müzik Üniversiteli değilseniz Elektro, Akustik ve Bas Gitar, Şarkı Söyleme, Müzik Teorisi ve Müzik Prodüksiyonu konularında kurslar çalışabileceğiniz,  ortak bir bilinçle daha uzun bir yolu daha kısa zamanda gitmeyi amaçlayan bir hareketin bir parçası olabilirsiniz. Buradan buyrun - Müzik Üniversitesi Nedir?

İlgili Yazılar

Pentatonik Gam Nedir?

Pentatonik Gam Eğer bir süredir gitar çalıyorsanız, muhtemelen dizileri (gamları) ve onları bilmeniz gerektiğini duymuşsunuzdur. Bir anda bir çok gama bakmak ve öğrenmeye çalışmak boğucu…

Yorumlar