Blues Bend’i Nedir? Elektro Gitarda Blues Bend’i Nasıl Yapılır?

Blues Bend'i Nedir? Elektro Gitarda Blues Bend'i Nasıl Yapılır?

Blues Bend’i Nedir? Elektro Gitarda Blues Bend’i Nasıl Yapılır?

Bu videoda “Blues” tavrını, hissiyatını daha iyi verebilmek için kullanabileceğiniz “Blues Bend”lerinden bahsedeceğiz ve bu bendlerin elektro gitarı çalma tavrınıza nasıl etki edebileceğinden bahsedeceğiz. Video içinde bahsedilen “Lick”lerin tablarını aşağıda bulabilirsiniz.

Blues Bend Lick 1

Blues Bend Lick 1
Blues Bend Lick 1

Blues Bend Lick 2

Blues Bend Lick 2
Blues Bend Lick 2 (Shuffle Ritim)

Blues Bend Lick 3

Blues Bend Lick 3
Blues Bend Lick 3 (Shuffle Ritim)

Elektro Gitar Tekniklerini ve Çok Daha Fazlasını Öğrenmek İster Misiniz?

Elektro Gitarda Gam'lar ve Modlar
Elektro Gitarda Gam’lar ve Modlar
Elektro Gitarda Gamlar ve Modlar 2
Elektro Gitarda Gamlar ve Modlar 2

Müzik Üniversitesi’nde bulunan Elektro Gitar kurslarında bir çok konuyu ve tekniği detaylıca öğrenebilir, bu konularda ustalaşmak için bir çok egzersiz bulabilirsiniz. Sitemizde Elektro Gitar için hazırlanmış 10 kursun tamamını bu linkten inceleyebilir ve içeriklerine göz atabilirsiniz.

Müzik Üniversitesi’nin Diğer Avantajları

Gam Nedir? Gitarda Gamları Nasıl Öğrenebiliriz?
  • Telefon / Tablet ve bilgisayardan, istediğiniz ortamda çalışın.
  • Videolara Entegre Tab / Notasyon sistemi, tüm cihazlarda tam ekran yapılabilir ve anlatım videolarımıza entegre “Guitar Pro” uygulaması gibi çalışır. Örnek bir soloyu bu linkten inceleyebilirsiniz.
  • Elektro Gitar, Müzik Teorisi(Armoni), Vokal (Şan), Müzik Prodüksiyonu konularında kurslar, saatlerce çalışabileceğiniz ders içeriği. Tüm kurslarımıza buradan göz atabilirsiniz.
  • Müzik Üniversitesi öğrencilerine özel canlı-yayınlar, soru-cevaplar.
  • Müzik Üniversitesi öğrencilerine özel facebook grubu ve forumlar.
Müzik Üniversitesi biriktirdiğim tecrübe ve bilgileri öğrettiğim yer. Eğer henüz Müzik Üniversiteli değilseniz Elektro, Akustik ve Bas Gitar, Şarkı Söyleme, Müzik Teorisi ve Müzik Prodüksiyonu konularında kurslar çalışabileceğiniz,  ortak bir bilinçle daha uzun bir yolu daha kısa zamanda gitmeyi amaçlayan bir hareketin bir parçası olabilirsiniz. Buradan buyrun - Müzik Üniversitesi Nedir?

İlgili Yazılar

Pentatonik Gam Nedir?

Pentatonik Gam Eğer bir süredir gitar çalıyorsanız, muhtemelen dizileri (gamları) ve onları bilmeniz gerektiğini duymuşsunuzdur. Bir anda bir çok gama bakmak ve öğrenmeye çalışmak boğucu…

Elektro Gitarda Legato

Elektro Gitarda Legato Elektro gitarda legato tekniğini uygulayabilmek hızlı ve çok etkileyici duyulan sololar çalmamızı sağlayabilir. Bu tekniği öğrenebilmek, temiz ve hızlı çalabilmek için temelinde…