Merhabalar.

 • Merhabalar.

  Posted by Ahmet Furkan . on Mart 2, 2023 at 9:04 pm

  Merhabalar. Ben Furkan.19 yaşındayım ve bilgisayar mühendisliği hazırlık sınıfı öğrencisiyim. Öncelikle böyle bir platforma üye olduğum için çok mutluyum. Elektro gitar çalmayı öğrenmek istiyorum. İlk adımımı bu şekilde yapmış oldum. Sizlere birkaç sorum olacaktı. Birincisi, bir arkadaşım epiphone marka les paul model gitarını bana uygun fiyata verecek siz bu gitarı başlangıç için önerir misiniz. ikinci sorum aslında amfi satın almak mi yoksa ses kartı kullanmak mi? Yine aynı arkadaşım çok uygun fiyata tascam us 2×2 model ses kartini uygun bir fiyata verecek. Amfilere baktığımda ise fiyatlar dudak uçuklatiyor. Ses kartını bilgisayara bağlarken araya farklı faktörler giriyor farklı yazılımlar indirmek gerekiyor. Sizce ne yapmalıyım gitar hakkındaki ve amfi alıp almama hakkındaki görüşlerinizi merak ediyorum. Şimdiden teşekkür ederim

  Ahmet Furkan . yanıtladı 1 yıl, 2 ay önce 3 Katılımcı · 4 Yanıt
 • 4 Yanıt
 • Deniz Sayman

  Organizer
  Mart 2, 2023 at 9:24 pm
  Puan 5,106 Puan
  Başarılar:
  Ogretmen

  Merhabalar,

  Hem okulunuzda hem de müzik hayatınızda başarılar dilerim.

  Epiphone Les Paul başlamak için gayet uygundur, iyi bir fiyata bulduysanız alınabilir.

  Amfi de ses kartı da kullanılan seçenekler. Ses kartı aracılığıyla kullanabileceğiniz uygulama çeşitliliği sebebiyle daha geniş bir ses yelpazesi alınabiliyor. Ayrıca sadece amfi değil bir çok pedalı da simüle ettiği için bunları da deneme şansınız oluyor. Son dönemde ses kartının daha çok tercih edildiğini görüyorum.

  Ancak unutmamak gerek ki, ses kartı alınca da amfiye benzer kalitede ses duymak için yine iyi hoparlörler gerekecektir ve ses kartlarında kullandığımız uygulamaların gerçek amfilerin simülasyonunu yaptığını da unutmamak gerekir.

  Bence ikisini de deneyin, hangisi hoşunuza giderse ona yönelin. Çünkü bu biraz kişisel tercih oluyor.

  Amfi olarak bütçe dahilindeyse Blackstar HT-1 ya da Marshall MG serilerini önerebilirim.

  Ses kartı genel olarak M-Audio AIR 192 serilerini öneriyorum ama uygun fiyata bulunduysa Tascam’da olur, iş görecektir.

 • Umut

  Üye
  Mart 2, 2023 at 10:29 pm
  Puan 2,767 Puan
  Başarılar:
  Rockstar

  Merhaba, eğer yurtta kalıyorsan bana göre ses kartı ve monitör kulaklık tercih etmen daha uygun olur. Diğer cevapları Deniz Hocam vermiş zaten.

 • Ahmet Furkan .

  Üye
  Mart 3, 2023 at 12:39 am
  Puan 1 Puan
  Kullanıcı Kullanıcı

  öncelikle teşekkür ederim Umut. yurtta kalmıyorum ailemleyim fakat yine de amfiden çok yüksek sesler çıkması rahatsız edici olabilir. aslında gönlüm amfiden yana fakat en ucuz amfi alacağım 2.el gitardan daha pahalı. baya kararsızım, sanırım mecburen ses kartı kullanacağım

 • Ahmet Furkan .

  Üye
  Mart 3, 2023 at 12:42 am
  Puan 1 Puan
  Kullanıcı Kullanıcı

  teşekkür ederim ????

Log in to reply.