Topluluk & Puan Kazanma Kuralları

Müzik Üniversitesi’nde amacımız, müzikle ilgili paylaşan, öğrenen ve gelişen; en önemlisi burada bulunmaktan keyif alan bir topluluk oluşturmak.

1- Yazım ve imla kurallarına dikkat edin: Müzik Üniversitesi’nde yazılanlar, soru ve cevaplar arşiv niteliğinde olduğu için, sonradan konuyla ilgili insanların da okuması muhtemeldir. Bu sebeple imla ve yazım kurallarına mümkün olduğunca dikkat etmenizi rica ediyoruz. Özensiz, fazla bozuk gönderiler yazılar silinecektir.

2- Puan kazanma : Müzik Üniversitesi topluluğunu kullandıkça hediyeler kazanabileceğiniz puanlar kazanacaksınız. Ancak puan kazanmak için gelişigüzel yazılmasını desteklemiyoruz. Bunun için yazıldığı anlaşılan gönderiler silinecektir. Puanlar, gereksiz gönderilerle siteyi doldurmak için değil, günlük olarak toplulumuza katkıda bulunmanızı teşvik etmek için hazırlanmıştır.

3- Kibar ve nazik olun: Özellikle gruplarda, mecra gereği format günlük konuşma gibi olabilir. Ancak her zaman birbirimize saygıyla yaklaşmak topluluğun temiz ve keyifli kalması için çok önemli.

4- Kanal kullanımı ( Forum vs Grup): Sorularınızı, ve açacağınız konuları ilgili kanallara yöneltin. Bu hem yanıt almanız konusunda faydalı olacak, hem de kanalların düzenli tutacaktır. Arşiv niteliği olan, değerli tartışmaları forumlarda; günlük tartışmaları gruplarda yapabilirsiniz.

5-Spam yok: Bir sorunuz olabilir ve buna cevap almak istiyor olabilirsiniz, fakat spam yapmayın. Sorunuza kimse cevap vermedi ise cevaplayıp nokta koymak ya da tekrar yazmak gibi hareketlerden kaçının. Daha sonra tekrar sormayı deneyin.

6-Korsan paylaşımlar yasak: Korsan yazılım, oyun vs. linkleri paylaşmak yasak. Bu tip linkleri paylaşacak iseniz başka platformları tercih edebilirsiniz.

7-Ayrımcı ve nefret söylemleri yasak: Müzik Üniversitesi’nde herhangi bir şekilde ırkçı, cinsiyetçi ve lgbti+ karşıtı söylemler, şakayla karışık dahi olsa tölere edilmeyecektir. Başkalarına karşı aşağılayıcı dil kullanmak da benzer şekilde tölere edilmeyecektir.

İyi çalışmalar,
Keyifli sohbetler ????