Kaslarda istemsiz kasılmalar

 • Kaslarda istemsiz kasılmalar

  Posted by Ali Hamza Demirtaş on Mart 19, 2023 at 7:02 pm

  Merhabalar, başıma gelen bir şeyi paylaşmak istiyorum.

  Egzersizleri abarttığım zamanlarda sol kolumun dirseğinden başlayıp bileğime kadar istemsiz seğirmeler olmaya başlıyor. Bu sıkıntıyı çeken sadece ben miyim yoksa başkaları da oldu mu? Hafif masajla önüne geçilebilir mi?

  erdem atılay yanıtladı 1 yıl, 2 ay önce 6 Katılımcı · 6 Yanıt
 • 6 Yanıt
 • Çağatay Özevim

  Üye
  Mart 19, 2023 at 7:26 pm
  Puan 617 Puan
  Başarılar:
  Kullanıcı Kullanıcı

  Daha öncesinde bunu tecrübe etmedim ve dediğiniz ölçüde de çalışmadım fakat dirsek bilek arası kasınızın kasılma sebebi büyük ihtimalle penayı baş parmağınızla ister istemez sıkmanız, sarılmanız, gerektiğinden fazla güç harcamanız. Düzgün ve sağlıklı pozisyonda çalışmaların sonunda bu şekilde bir kasılma olmamalı. Bahsettiğiniz kas grubu bilek hareketlerinden dolayı çalışır ve kasılır. Bu da yine pena tutuşunda fazla güç harcamını gösteriyor. Yine bile egzersizlerinizi gerçek anlamda aralıksız yapıyorsanız da oluyor olabilir, egzersizlerinizi bilmediğimden ve sizi tanımadığımdan tabii ki kesin bir şey söyleyemem. Aralıksız çalışma yapıyorsanız da bir yerden sonra en azından 5-10 dakika ara verin. Hem bunun sonrasında da egzersizleri daha da rahat yapabilmeye başladığınızı göreceksiniz.

  • Ali Hamza Demirtaş

   Üye
   Mart 21, 2023 at 12:57 pm
   Puan 24 Puan
   Kullanıcı Kullanıcı

   Penadan dolayı kaynaklandığını düşünmüyorum hocam. Dediğim gibi kasılmalar sol dirsekten bileğe geliyor. Belki egzersizleri gerçekten abarttığımdan olabilir.

 • Umut

  Üye
  Mart 21, 2023 at 1:39 pm
  Puan 2,767 Puan
  Başarılar:
  Rockstar

  Açıkçası ben yanlış tutuş veya duruş sebebiyle kolunu fark etmeden fazla kastığını düşünüyorum. Bir doktora ya da fizyoterapiste danışman daha doğru olacaktır. Eğer fizyolojik bir problem yoksa dediğim gibi fazla kasıyor olabilirsin.

 • Deniz Sayman

  Organizer
  Mart 21, 2023 at 6:44 pm
  Puan 5,106 Puan
  Başarılar:
  Ogretmen

  Gereğinden çok fazla kuvvet uyguluyor olabilirsiniz. Son dönemde harcadığım gücü iki elde de iyice düşürdüm ve enstrumana çok daha kolay hakim olabilmeye başladım. Tüm tekniklerde, hızlanmada daha rahatım. Temiz ses çıkaracak kadar güçlü ama bundan biraz daha güçlü değil- yaklaşımım bu.

 • Arda Hetfield

  Üye
  Mart 23, 2023 at 5:53 am
  Puan 3,882 Puan
  Başarılar:
  Rockstar

  Selam,

  senin sınavın burda başlıyor.

  “Nasıl” derseniz, öyle bir tempoya, öyle bir psikoloji yarışına, öyle bir alışkanlık yarışına giriceksiniz ki. Kendinizi doğru posizyonda, doğru güçte harcamaya çalışın.

  Bunu hep yapın, bir an önce iyileşin.

 • erdem atılay

  Üye
  Mart 25, 2023 at 12:01 pm
  Puan 778 Puan
  Başarılar:
  Kullanıcı Kullanıcı

  egzersizden önce ısınma hareketleri yaparsanız belki üstesinden gelebilirsiniz

Log in to reply.