Gitar Çalarkenki Omuz Ağrısı/Kasılması

 • Gitar Çalarkenki Omuz Ağrısı/Kasılması

  Posted by Ahmet Akar on Mart 29, 2024 at 4:29 pm

  Gitarı çalarken son zamanlarda penayi tuttuğum tarafta (sağda) omzumda ağrı/kasılmalar başladı downpicking yapıyorum bileğimin kasılması gerekirken omzum kasılıyor ve şarkıyı yarıda kesmek zorunda kalıyorum. En son Seek&Destroy parçasını çalarken yarısına bile gelemeden omzunun ağrısından bırakmak zorunda kaldım sorun nerdedir duruşumda mı, postürümde midir ve bu sorunu nasıl çözerim?

  Deniz Sayman yanıtladı 1 ay, 4 hafta önce 2 Katılımcı · 1 Yanıt
 • 1 Yanıt
 • Deniz Sayman

  Organizer
  Mart 30, 2024 at 1:07 pm
  Puan 5,137 Puan
  Başarılar:
  Ogretmen

  Selamlar, çok büyük bir ihtimalle duruş veya postürden de öte vuruş şeklinizden kaynaklanıyor.

  Sağ el vuruşu yaparken bir kaç farklı kas grubunu kullanabiliyoruz.

  Olması gereken bilekten hareketler. Elinizi gitarın kasasına sanki bilekten bir iğneyle çivilenmiş ve ileri geri hareket edemiyor gibi düşünebilirsiniz. Sonra sadece bilekten elinizi çapraz bir şekilde oynatarak vuruşları yapmayı deneyebilirsiniz.

  Bunun için yeni başlayanlar için elektro gitar kursundaki sağ el tekniği videosuna dönüp bir tekrar göz atmanızı öneririm.

  Anladığım kadarıyla şu an yanlış bir alışkanlığımız var. Bunu düzeltmek için tekniği değiştirdikten sonra çok çok yavaş bir şekilde ve sürekli yeni teknikle çalışarak kaslarımıza bu yeni alışkanlığı öğretmemiz ve yeni bir kas hafızası kazanmamız gerekir.

  Çalarken bir video da gönderebilirsiniz performansınızı gönderin grubuna. Böylece çok net bir yönlendirme yapabilirim

Log in to reply.