Elektro Gitara yeni başladım ve amfi konusunda sıkıntı çekiyorum

 • Elektro Gitara yeni başladım ve amfi konusunda sıkıntı çekiyorum

  Posted by Talha Dolaş on Mart 20, 2023 at 12:16 am

  Merhaba, yaklaşık 1 ay önce elektro gitara başladım ve amfim Blackstar 15E hakkıyla kullanabildiğimi düşünmüyorum o yüzden bana EQ Bölümün tone ve ısf’in delay bölümünde time’ın ne işe yaradığı hakkında bilgilendirme yapabilir misiniz? aynı zamanda benim amfimde EQ bölümüde middle trebble bass gibi bölümler yok sadece ısf ve tone bu bir sorun teşkil eder mi zararı ve yararı ne olur söyleyebilir misiniz?

  oğuz yanıtladı 1 gün, 2 saat önce 4 Katılımcı · 4 Yanıt
 • 4 Yanıt
 • Ömer Burak Çetinkaya

  Üye
  Mart 20, 2023 at 1:28 am
  Puan 1,201 Puan
  10 Forum Mesajı Gitarist 1 Hafta Boyunca Siteye Giriş
  Gitarist

  Benim bildiğim ISF‘in mantığı o “Bass, Middle ve Treble“ı ayrı ayrı olarak değil de tek bir potans ile ayarlamak. O potansı farklı yönlere çevirerek istediğin tonu bulabilirsin. zaten ISF’nin açılımı da “Infinite Shape Feature” yani sana sınırsız bir ton skalası veriyor ve Amerikan ve İngiliz tonlarına erişmeni sağlıyor. Sana bir zararı olacağını düşünmüyorum.

  Ayrıca bu videoya da göz atabilirsin: https://youtu.be/mjWCHYhIlQU

  İyi Çalışmalar \m/

  • Talha Dolaş

   Üye
   Mart 20, 2023 at 3:04 pm
   Puan 65 Puan
   Kullanıcı Kullanıcı

   çok teşekkür ederim değerli yorumun için

 • Timuçin

  Üye
  Mart 21, 2023 at 4:49 pm
  Puan 222 Puan
  1 Hafta Boyunca Siteye Giriş
  Kullanıcı Kullanıcı

  ISF Blackstar’ın bana göre pek de kullanışlı olmayan bir özelliği. Yanlış hatırlamıyorsam sağa çevirdikçe “İngiliz”, sola çevirdikçe “Amerikan” tonlarına yaklaştırıyor. Bunlar ne diye sorarsan İngiliz tonlarında bass ve mid ön plandayken Amerikan tonlarda bu durum genelde tam tersi. Tone ayarı da büyük ihtimalle low pass filter gibi çalışıyordur(Sağa çevirdikçe tiz frekansları artırır, sola çevirdikçe azaltır)

 • oğuz

  Üye
  Mart 26, 2023 at 10:29 am
  Puan 82 Puan
  1 Hafta Boyunca Siteye Giriş
  Kullanıcı Kullanıcı

  https://youtu.be/vYRBFW7R3XM<div>bak burda blacksatar id 10 anlatılıyor. bu kanalda başka videolar pc programını da anlatıyordu. ses kaydı yapmayo da. senin ki de buna benzerdir.
  <div>
  </div></div>