7000 tl civarı alınabilecek 2. El elektro gitar

• 7000 tl civarı alınabilecek 2. El elektro gitar

Posted by onur gedik on Aralık 26, 2023 at 2:30 pm

Bundan aylar once hevesimi kayberderim diye bulabilcegim en ucuzunu almıştım ancak dahada hoşuma gitmeye başladı ve kurs almak istiyorum hazır ögreniyorken biraz daha duzgun bir sey ile oğreneyim istiyorum 7000 tl civarı alınabilecek 2. El elektro gitar önerebilirmisiniz ya da alırken nelere dikkat etmeliyim?

Mertcan Bilir yanıtladı 6 ay, 2 hafta önce 3 Katılımcı · 2 Yanıt
  • 2 Yanıt
  • Timurhan Sancaktar

Üye
    Aralık 28, 2023 at 12:00 am
    Puan 6,453 Puan
    Kullanıcı 0. Seviye

çevrende çalan birileri varsa onlarla beraber gitarı almaya git. senin farkında olmiyacağın bir sıkıntıyı yanındaki arkadaşın fark eder.

• Mertcan Bilir

Üye
    Ocak 11, 2024 at 8:39 pm
    Puan 197 Puan
    1. Seviye

Merhaba geçen başıma geldi anlatayım 2 ci el gitar alacaklara kulağına küpe olsun .

-İlan resimleri net değil ise dikkat edin illa bir kusur sıkıntısı vardır. Uzaktan çekilen fotograflarda detaylı kusurları göremeyebilirsiniz

-Kozmetik sıkıntıları dikkat edin

-Gitarda pass var mı ?

-Gitarda kırık var mı? Sap kırığı özellikle sıkıntı çıkarabilir .

-fretler ne alemde vs

-Bakım yapılmış mı ?

-Gitarı bilen birisi ile almaya gidin gitarı deneyin . Bütün perdelere deneyin patlama cızlama var mı ? Klavyenin durumu nedir ? diye

Sözün özü demek istediğim ben uzman değilim ama yeni gitar öğrenmek için eski 2 ci el gitar aldım sorunlarını çözmekten derslere başlayamadım. Aldığım gitarda boya kılcal çiziklerle dolu manyetikler ve vidalarda paslanma vardı . Fretler yenmiş ona ve klavye tesfiye gerekli idi klavyede temizlemeden yılların birikimi vardı. Son olarak kargo ile getirtirmek kar değil zararda neden oluyor bir düğmesi kargocular sayesinde içeri girmişti :S

• Bu yanıt  Mertcan Bilir tarafından 6 ay, 2 hafta önce düzenlenmiştir .

Log in to reply.