Gitar Seçimi

 • Posted by Salih ***** on Kasım 11, 2023 at 12:12 pm

  Merhabalar. Elektro gitara başlıyorum ve IBANEZ RG421 (14.700 TL) modelini almayı düşünüyorum fakat birkaç sorum olacak.

  1) Neredeyse yarı fiyatına Ibanez’in GIO serisi gitarlarını alabiliyorum. Bu kadar fark vermeye değer mi farkları nelerdir detaylı yazarsanız sevinirim.

  2) H-H kombinasyonu çok hoşuma gitti ancak istediğim zaman yumuşak tonlar da elde edebilecek miyim?

  Bu bütçede başka gitar önerileriniz varsa bekliyorum. Alırken nelere dikkat etmeliyim DETAYLI cevaplarınızı bekliyorum, iyi forumlar.

  • Bu başlık  Salih ***** tarafından 6 ay, 2 hafta önce modifiye edildi.
  Salih ***** yanıtladı 6 ay, 1 hafta önce 5 Katılımcı · 11 Yanıt
 • 11 Yanıt
 • Salih *****

  Üye
  Kasım 11, 2023 at 2:37 pm
  Puan 143 Puan
  Başarılar:
  Kullanıcı Kullanıcı

  Forum ölmüş sanırım. Yanlış yerde arıyorum çözümü

 • Deniz Sayman

  Organizer
  Kasım 11, 2023 at 3:04 pm
  Puan 5,143 Puan
  Başarılar:
  Ogretmen

  “DETAYLI” cevap bekliyorsunuz ancak başlığı açtıktan sonra 3 saat bile sabredememişsiniz.. Forum yaşıyor da herkesin her an size cevap vermek için yaşadığını düşünüyorsanız bence de yanlış yerdesiniz..

 • Salih *****

  Üye
  Kasım 11, 2023 at 6:12 pm
  Puan 143 Puan
  Başarılar:
  Kullanıcı Kullanıcı

  Öncelikle özür diliyorum. Biraz gergindim bunu yazarken.

  Kötü bir niyetle yazmadım. Yazdıktan sonra diğer forumlarda bu modeli ele alan var mı acaba diye bakınırken diğer forumlara cevap verilmediğini gördüm. Dediğiniz gibi biraz sabretmem gerekirdi sadece biraz gergindim. Kusura bakmayın…

 • Salih *****

  Üye
  Kasım 11, 2023 at 6:17 pm
  Puan 143 Puan
  Başarılar:
  Kullanıcı Kullanıcı

  Bu arada büyük harflerle detaylı yazmamın sebebi 8 ay önce, burada açtığım başlık altında daha yazdığım yazıyı okumadan sadece puan kazanmak amacıyla bir çok kişi yorum yazmıştı ve bana içlerinden sadece 1 tanesi güzel okuyarak cevap vermişti.(O arkadaşa çok teşekkür ediyorum)

  Kesinlikle bunu haklı çıkmak adına yazmıyorum daha önce karşılaştığım şeyle tekrar karşılaşmamak için yazmıştım. Tekrardan kusura bakmayın.

 • Osman can Aksoylu

  Üye
  Kasım 12, 2023 at 12:47 am
  Puan 399 Puan
  Başarılar:
  Kullanıcı Kullanıcı

  Ne istediğini henüz bilmiyorsan hss al. 500-600 usd bandında bir strat ile başlamakta fayda var. Daha sonra tarzını bulur sağlam bir gitar alırsın. Gerçi bu ekonomide sağlam gitar almak hayal oldu ne yazıkki.

  • Salih *****

   Üye
   Kasım 12, 2023 at 12:49 am
   Puan 143 Puan
   Başarılar:
   Kullanıcı Kullanıcı

   Detaylı(!) yanıtın için çok teşekkür ederim.

  • Osman can Aksoylu

   Üye
   Kasım 12, 2023 at 5:40 pm
   Puan 399 Puan
   Başarılar:
   Kullanıcı Kullanıcı

   Detaylının yanındaki ünlemle ne demek istedin anlayamadım. 500-600 usd bandında strat kasa manyetikleri H-s-s olan herhangi bir gitar işini yapar demek istedim. Yani para yalan söylemez. Markada önemli değil çok. Git içine sinen, rengini begendiğin eline aldığında rahat hissettiren tınısını beğendiğin bir gitarı al. Zaten o fiyat bandında hemen hemen hepsi birbiri ile eşdeğer ürünler olacak. Gidip marka parası verme. Yani sırf markası iyi diye hava parası verme. Zira iyi bilgimiz markalar, 1500 usd ve üstü ürünlerinde markasını hakediyor. Sen tepki gösterince tekrar ve daha detaylı yazmak istedim.

 • Osman Rauf Uçar

  Üye
  Kasım 18, 2023 at 3:04 pm
  Puan 1,097 Puan
  Başarılar:
  Kullanıcı Kullanıcı

  Öncelikle ortada ölü bir forum yok gören insanlar senin için araştırıp öneri yapıyorlar yani insanlar sizin için uğraşırken bu tepkiniz aşırı saçma. Gio gitarları önermem kötü gitarlar değiller ama o bütçeni düşürmek istiyorsan Aria alabilirsin. Başlangıçta strat ile başlamak zevkli oluyor ve hss gitar alırsan (Aria gibi) çalacağın türü daha iyi belirleyebilirsiniz .

  • Salih *****

   Üye
   Kasım 18, 2023 at 11:58 pm
   Puan 143 Puan
   Başarılar:
   Kullanıcı Kullanıcı

   Haklısınız. Bir kaç başlığa yanıt gelmediğini gördüm ve hiç düşünmeden yazdım. Kusura bakmayın.. Cevabın için teşekkür ederim, manyetik seçiminde kararlıyım HH dizilimde bir gitar alıcam yine de öneriniz için teşekkürler.

 • Efe Atabey

  Üye
  Kasım 18, 2023 at 10:51 pm
  Puan 77 Puan
  Başarılar:
  Kullanıcı Kullanıcı

  Schecter’in C6 Plus modeline bakabilirsin. Fakat rg421’in manyetik seçicisi 5 yollu ve C6 Plus’un 3 yollu. İbanezde manyetiği paralel olarak seçebiliyorsun ve bu da sanırım single manyetiğe daha yakın tonlar veriyor. Ne çalacağına karar veremediysen İbanezi alabilirsin ama hss bir gştar daha makul olacaktır Bir de Schecter’in şekilli güzel bir kapağı var. Daha güzelgözükmesini sağlıyor. Ben olsam benzer gitarlar olduğundan görüntüsü güzel diye Schcter’i alırdım. Onun dışında 2. elde İbanez RG350, Schecter damien 6, güzel bir pazarlıkla Schecter C6 Pro, Jackson Js32/Js32q, Ltd ec256 modellerine bakabilirsin. Bende İbanez Rg350 var. Güzel gitar fakat düz köprülü değil. Akor düzeni değiştirmek istediğimde sıkıntı çekiyorum, üşeniyorum. O yüzden bence düz köprü almalısın. Hem akort ederken harcadığın zaman azalmış olur. Ve tremolo kolunu aşırı kullanacağını da düşünmüyorum. Ben olsam sağlam bir pazarlıkla C6 Pro almaya çalışırdım. Bu gitarlar sert müzikle iyi gider ona göre düşün. (Her müzikle her gitar gider ama spesifik bir müziğe spesifik bir gitar daha iyi gidebilir.)(3 aydır çalıyorum kale alıp almayacağın sana kalmış)(Biraz karışık bir yazı olmuş????)

  • Salih *****

   Üye
   Kasım 19, 2023 at 12:00 am
   Puan 143 Puan
   Başarılar:
   Kullanıcı Kullanıcı

   Görüntü olarak her ikiside harika benim gözümde. Dediğiniz gibi İbanez’in biraz daha yumuşak tonları yakalayabiliyor olması hoşuma gitti. 2.el konusunda tereddütlerim var sanırım 0 alacağım. Önerdiğiniz modellere bakıcam teşekkür ederim.

Log in to reply.