Gitar Seçimi Konusunda Destek Fikir Ricası

 • Gitar Seçimi Konusunda Destek Fikir Ricası

  Posted by Ali Beşbudak on Eylül 25, 2023 at 9:47 pm

  Merhaba arkadaşlar,

  Şuan elimde Grx-40M gitar var ancak ne yazık ki bana uzun süredir yetmediğini hissediyorum. Daha kaliteli bir gitara geçmek istiyorum ancak malum ekonomiden dolayı bir kaç çeşit gitar almak zor. Şuan gitar arayışındayım ve aradığım aslında biraz her yola gelebilecek bir gitar. Modern soundlarda ve cleanlerde iyi ve parlak tonları olan çalımı rahat, ergonomik ama drive tonlarda da çok pasif kalmayacak bir gitar arıyorum. Şuan incelediğim gitarlar arasında en aradığıma yakın bulduğum schecter pt special. Bu gitarın da fiyatı malum 23k civarlarında. Eğer farklı bir seçenek bulamazsam PT speciala yöneleceğim ancak daha uygun fiyatlara çok sert veya çok yumuşak tonda olmayan rahat ve geniş bir ton yelpazesi sağlayacak bir gitar öneriniz var mıdır? Söyleceğiniz gitarlara da tek tek bakmak incelemek ve karar vermek istiyorum.

  Bu arada elimde BOSS-GT1 prosesör var yani bir çok ton konusunda bu cihazdan destek alabiliyorum. Efekt konusunda herhangi bir sorun yaşamam ancak gitarın da tabi ki belirli bir seviyede olmasını istiyorum artık. Bu prosesörle de destekleyeceğim için bu şekilde öneri iletirseniz çok sevinirim.

  • Bu başlık  Ali Beşbudak tarafından 7 ay, 3 hafta önce modifiye edildi.
  Osman can Aksoylu yanıtladı 6 ay, 1 hafta önce 6 Katılımcı · 5 Yanıt
 • 5 Yanıt
 • Özgür Erdem

  Üye
  Eylül 29, 2023 at 1:10 am
  Puan 598 Puan
  Başarılar:
  Öğrenci

  Yamaha pacifica 212

 • Kaan Rıza TÖNGÜR

  Üye
  Eylül 29, 2023 at 8:57 pm
  Puan 263 Puan
  Başarılar:
  Kullanıcı Kullanıcı

  Epiphone’lara bak. Les Paul senin için güzel olur bence.Strat tipi istiyorsan Ltd sn-200 veya M serilerine bakabilirsin.( Şu an M serisi ne satılıyor pek bilmiyorum.) Jackson Adrian Smith SDX olabilir. Mooer in akıllı gitar diye ürettiği bir seri var onlarda çok iyi gtrs serisi. Fujigenler de var baya iyidir.

 • İnan Güzel

  Organizer
  Eylül 30, 2023 at 9:40 pm
  Puan 1,814 Puan
  Başarılar:
  Kullanıcı Kullanıcı

  Olay tamamen bütçende bitiyor, bütçen sınırlıysa alabileceğin en f/p gitar aria pro fullerton 714mkII

 • Deniz

  Üye
  Ekim 18, 2023 at 9:04 pm
  Puan 392 Puan
  Başarılar:
  Kullanıcı Kullanıcı

  Ne kadar pound o kadar sound hocam.

 • Osman can Aksoylu

  Üye
  Kasım 12, 2023 at 1:01 am
  Puan 399 Puan
  Başarılar:
  Kullanıcı Kullanıcı

  5-6 ay önce sire s7 model bir gitar almıştım. Hala sıfır sayılır. Düşünürseniz irtibatlaşalım. Aradığınıza uygun bir model.

Log in to reply.