Epiphone'nin les paul special VE sini önerir misiniz

 • Epiphone'nin les paul special VE sini önerir misiniz

  Posted by Yunus Kandemir on Nisan 8, 2023 at 2:06 pm

  Elektro gitar almayı düşünüyorum. Kendime ait hiç elektro gitarım olmadı ama üç yıldır klasik gitar olsun, okulda falan çalarak orta seviyeye geldiğimi düşünüyorum. Müzik kulağımı da geliştirdiğimi hissediyorum. Başlangıç gitarı olarak kalitesini hissedebilecegim aynı zamanda 5-7 bin tl civarı olan bir elektro gitar beni uzun süre götürebilir gibi. Kasa tipi olarak les paul çok ama çok hoşuma gidiyor, müzik türü olarak da hard rockun üstünde çok çıkmıyorum. Yani metal müziğe adapte olan ibanez tarzı gitarlar da bana göre değil çok. Metal çalsam bile les paulun beni o konuda tatmin edeceğini düşünüyorum. Asıl sorum epiphone’nin special 2 modeli lespaul çaldığımı hissettirir mi yani vereceğim paraya değer mi yoksa o fiyata squierin hss gitarı gibilerinden alsam daha mı mantıklı olur? Şimdiden teşekkürler.

  • Bu başlık  Yunus Kandemir tarafından 1 yıl, 1 ay önce modifiye edildi.
  Efe Ali Mert yanıtladı 10 ay, 3 hafta önce 6 Katılımcı · 8 Yanıt
 • 8 Yanıt
 • Muhammed HAS

  Üye
  Nisan 8, 2023 at 2:12 pm
  Puan 153 Puan
  Başarılar:
  Kullanıcı Kullanıcı

  İkisi de bence işini görebilecek gitarlar. Kasa tipinin sana göre olup olmaması daha seçici olabilir bence. Les paul’lar daha ağır ve sapı daha kalın olabilirken strat kasalar daha hafif olabiliyor. Ama klasik stratlara göre ibanez tarzı superstrat kasaların sapları daha hızlı ve rahat çalım imkanı sağlıyor. O yüzden eline alıp deneyerek sana uygun olanı seçmen mantıklı olur.

 • İnan Güzel

  Organizer
  Nisan 9, 2023 at 12:13 pm
  Puan 1,814 Puan
  Başarılar:
  Kullanıcı Kullanıcı

  Kasa tipinin tona bir etkisi yok zaten istediğin/beğendiğin kasayı alıp onu çalabilirsin ama les paul kasalar çok hantal ve ağır gitarlar uzun süre çalmak için veya ayakta çalmak için bence çok uygun gitarlar değiller.

  • İnan Güzel

   Organizer
   Nisan 9, 2023 at 12:14 pm
   Puan 1,814 Puan
   Başarılar:
   Kullanıcı Kullanıcı

   Ek olarak şunu da söyleyeyim squier’e hiç bulaşma gereksiz pahalı. Aria pro fullerton 714 mk2 al geç specleri 6k bandındaki hatta +10k bandındaki sıfır gitarlardan bile iyi

 • Toprak Ali Doğan

  Üye
  Nisan 9, 2023 at 2:20 pm
  Puan 213 Puan
  Kullanıcı Kullanıcı

  Merhabalar, bir les paul hayranı olarak şunları söyleyebilirim; les paul istediğiniz müzik türüne en uygun gitar modellerinden birisi. Les paul special VE modeli diğer les paulların aksine daha hafif ve başlangıç için daha uygun, sizi yormayacak bir gitardır. Ben aynı modeli yaklaşık 2 senedir kullanmaktayım hatta şu anda sarı sitede satışta, ilgilenirseniz veya aklınıza modelle ilgili başka bir soru takılırsa dönüş yapabilirsiniz.

  • Yunus Kandemir

   Üye
   Nisan 9, 2023 at 7:54 pm
   Puan 362 Puan
   Başarılar:
   Kullanıcı Kullanıcı

   teşekkür ederim :))

 • Nida

  Üye
  Nisan 11, 2023 at 1:31 am
  Puan 1,203 Puan
  Başarılar:
  Gitarist

  Eğer amfin yoksa alacağın amfiye takıp hoşuna giden tınıyı seçmelisin. Çünkü tonlama kasadan ziyade ses kartı/amfi/efekt vs bağlı. Bundan bağımsız olarak; hakkımı strattan yana kullanmış biri olarak söyleyebilirim ki şimdi olsa les paul alırdım????????????

  • Yunus Kandemir

   Üye
   Nisan 11, 2023 at 1:21 pm
   Puan 362 Puan
   Başarılar:
   Kullanıcı Kullanıcı

   haklısın amfi çok önemli ama bunun yanında işte manyetikler de belirliyo tınıyı. o yüzden her yönüyle les paul mükemmel bir şey benim için

 • Efe Ali Mert

  Üye
  Temmuz 5, 2023 at 2:41 am
  Puan 504 Puan
  Başarılar:
  Kullanıcı Kullanıcı

  Başlangıç için iyi ama benim çok hoşnut olmadığım gitarlardan biri.

Log in to reply.