Müzik Üniversitesi Forumları

Gitar ve müzikle ilgili sorularınıza yanıt alın, sizin gibi müzisyenlerle bağlantı kurun.

Müzik Üniversitesi Forum Müzik Teknolojileri ve Prodüksiyonu "Sound"unu Sevdiğiniz Albümler

• "Sound"unu Sevdiğiniz Albümler

Posted by Deniz Sayman  on Eylül 8, 2019 at 10:28 pm

Herkese selamlar!

Bu başlık altında soundunu sevdiğimiz albümleri konuşalım istiyorum. Ben başlayayım.

Steel Panther – Eyes Of A Panther

Bu albümde etkileyici bir “in-your-face” vokal, tüfek gibi davullar, agresif gitarlar ve modern, harika bir sound olduğunu düşünüyorum. Sizce?

Rüzgar Nufel Öznohut yanıtladı 1 ay, 4 hafta önce 5 Katılımcı · 5 Yanıt
  • 5 Yanıt
  • Emrah TOPBAŞ

Üye
    Ekim 3, 2019 at 9:17 pm
    Puan 685 Puan
    Öğrenci

Albüm soundu harika gerçekten. Vokal nefis. Eric Adams hissettim bir kaç yerde 🙂

Benim tarihte total albüm soundu olarak ilk sıraya koyacağım albüm: Nightfall In Middle Earth / BLIND GUARDIAN olurdu. Belki benim gençlik dönemime rastlaması, belki aynı dönem Silmarillion ve Lord of The Rings kitaplarını okurken fon müziği olarak sürekli kulağımda çınlaması, belki de Hansi’nin eşsiz gırtlağı beni benden alır. Albümdeki gitarların tonu “işte bu” dediğim ton 🙂

Albümdeki favori şarkım The Curse of Feanor linkini buraya bırakıyor ve yorumlarınızı bekliyorum. Silmarillion kitabını okuyanlar Feanor lanetini bu şarkı ile bir daha hatırlasınlar 🙂

Dont fear the eyes of the dark lord!

Selamlar & saygılar

Emrah

• Deniz Sayman

Administrator
      Ekim 4, 2019 at 11:39 am
      Puan 4,591 Puan
      Başarılar:
      Ogretmen

Vaay,

Benim de en sevdiğim Blind Guardian albümü Nightfall in Middle Earth. Şarkı olarak da en sevdiklerimden yine “Nightfall” ve bir de Blood Tears’ı çok severim. Silmarillion’ı okuma fırsatım olmadı henüz ama yine de şarkıyı severim 🙂 Gerçekten orijinal bir soundu var bu albümün. Nostalji oldu benim için, ne zamandır dinlemiyorum

• Gökhan Yilmaz

Üye
    Ekim 10, 2019 at 9:49 am
    Puan 0 Puan
    Kullanıcı Kullanıcı

Nightfall gerçekten benim de en sevdiğim Blind  Guardian şarkısı sanırım. Özellikle zaten grubun Orta Dünya takıntılı olması bizi daha da çekti hep içine 🙂 Bir de vokalin Iced Earth’ ün gitaristi ile birlikte kurdukları bir grup vardı. Demons&Wizards. O albumdeki sound çok hoşuma gitmekle beraber özellikle Led Zeppelin şarkısı Immigrant Song çalışmaları gayet hoştu.

Bir de bu dönem fazlasıyla takmış halde dinlediğim In Flames’ in yeni alümü ”I, The Mask”.

• Barış Taner

Üye
    Aralık 10, 2020 at 4:33 am
    Puan 0 Puan
    Kullanıcı Kullanıcı

Yavuz Çetin – Satılık dinlediğim en iyi soundlardan.

• Rüzgar Nufel Öznohut

Üye
    Şubat 20, 2024 at 3:51 pm
    Puan 475 Puan
    Başarılar:
    Öğrenci

Neyse Grubunun 2. albümü diyebilirim. yaylılar ile müthiş bir derinlik hissi söz konusu.

Log in to reply.