Müzik Üniversitesi Forumları

Gitar ve müzikle ilgili sorularınıza yanıt alın, sizin gibi müzisyenlerle bağlantı kurun.

• Posted by Emre Gökcan on Nisan 30, 2023 at 4:19 pm

Arkadaşlar merhaba, benim ses kartı veya programlar ile ilgili bir problemim var. Size anlatayım.

Şimdi benim Behringer UMC202HD ses kartım var. Ses kartı almadan önce dönüştürücü ile bilgisayara bağlıyordum gitarı. Şimdi ses kartı ile bağlıyorum ancak ne efekt verebiliyordum nede ses geliyordu.

Sonra youtube üzerinden biraz video izledim ve Voicemeeter ile kullanmaya çalıştım. Şimdi gitarın sesi kulaklığıma geliyordu ancak DAW Programlara hiç bir şekilde sesi verip üzerine efekt ekleyemiyorum.

DAW Olarak Reaper ve Kontakt 7 Programlarını denedim ancak çalıştıramadım. Hiç bir türlü programa veremiyorum sesi.

Yıllardır gitar çalmak istedim küçüklüğümden beri metal müzik hayranıyım. O Zamanlar ailem izin vermiyordu. Çalışmaya başlayınca bütün ekipmanlarımı kendim alıp bu kursa kaydoldum. Ancak şuanda ses alamıyorum. Yardım edebilirseniz çok sevinirim.

Teşekkürler

Özgür Erdem yanıtladı 10 ay, 4 hafta önce 2 Katılımcı · 1 Yanıt
  • 1 Yanıt
  • Özgür Erdem

Üye
    Haziran 20, 2023 at 12:44 pm
    Puan 598 Puan
    Başarılar:
    Öğrenci

Emre merhaba

Yaşadığın sorunun tam olarak nedeni hakkında fikrim yok ancak belki driver ile ile ilgili olabilir Asio4all yüklü ve güncel mi? Input monitoring açık mı ?

Studio one ile dene bir de ücretsiz deneme sürümü ile belki düzelir

Log in to reply.