Müzik Üniversitesi Forumları

Gitar ve müzikle ilgili sorularınıza yanıt alın, sizin gibi müzisyenlerle bağlantı kurun.

Müzik Üniversitesi Forum Müzik Teknolojileri ve Prodüksiyonu Ses kartı yardım ve öneri

Tagged: 

• Ses kartı yardım ve öneri

Posted by Meriç Yılmaz on Haziran 7, 2023 at 7:25 pm

Arkadaslar hazır zam gelmeden focusrite solo ses kartını almak istiyorum fakat gitar hocam windows pc sinde ses gecikmeleri aldigini MAC te ise cok daha iyi sonuc aldigini söyledi ben de bundan dolayı emin olamadım. Bu konu hakkında Bilgisi olan veya baska ses kartı onerebilecek var mı? (Kayıt almayı düsünmüyorum sadece daha fazla efekt ve ton almak istedigimden ses karti dusunuyorum)

Emre yanıtladı 5 ay önce 6 Katılımcı · 5 Yanıt
  • 5 Yanıt
  • Deniz Sayman

Administrator
    Haziran 8, 2023 at 12:03 pm
    Puan 4,983 Puan
    Başarılar:
    Ogretmen

Ses işleri Mac’de genellikle daha başarılı olsa da gecikmenin tek sebebinin windows olacağını düşünmüyorum. Bilgisayarın bileşenlerinin, sisteme olan yükün vs. etkileri de var. Ses kartının windowsla uyumsuz olup gecikme yaratacağını düşünmüyorum. Bence focusrite solo olabilecek ses kartlarından birisi. Ancak ben deneyip memnun kaldığım M-Audio 192 serilerine de bakmanızı öneririm.

• Umut

Üye
    Haziran 8, 2023 at 2:48 pm
    Puan 2,767 Puan
    Başarılar:
    Rockstar

Hem Windows hem de Solo Gen 3 kullanıyorum. Herhangi bir problemle karşılaşmadım. Elbette Deniz Hoca’nın dediği gibi bilgisayarının özelliklerine göre sorunlarla karşılaşabilirsin fakat iyi sayılabilecek bir bilgisayara sahipsen bir sorunla karşılaşacağını sanmıyorum.

• Özgür Erdem

Üye
    Haziran 19, 2023 at 10:05 pm
    Puan 598 Puan
    Başarılar:
    Öğrenci

Merhaba

Presonus da düşünebilirsin

• İrge Cihan

Üye
    Haziran 23, 2023 at 12:06 pm
    Puan 10 Puan
    Kullanıcı Kullanıcı

Solo gen3’ü Windows’a kullanıyorum hicbir sorun yaşamadım. Çok da memnunum.

• Emre

Üye
      Aralık 8, 2023 at 4:42 pm
      Puan 153 Puan
      Başarılar:
      Kullanıcı Kullanıcı

Merhaba. Focusrite scarlett 4i4 3 gen ses kartı kullanıyorum. Direct monitör özelliği yazılım üzerinden ayarlanabiliyormuş. Ben daha çok loop ile ilgileniyorum bu yüzden bilgisayar üzerinden değil de doğrudan monitörden ses almak istiyorum. Bunu güç kaynağı olarak başka yollardan yapabilir miyim bilenler paylaşırsa çok sevinirim.

Log in to reply.