Müzik Üniversitesi Forumları

Gitar ve müzikle ilgili sorularınıza yanıt alın, sizin gibi müzisyenlerle bağlantı kurun.

• Nux Mg 100 alınır mı?

Posted by Efe Paşa Ege on Mart 13, 2023 at 4:22 pm

Öncelikle orta seviyede çalıyorum ve bütçem için bulabildiğim en iyi prosesör buydu, fakat 1 yıllık tecrübem olduğu ve hiç prosesör kullanmadığım için sizlere danışmak istedim, iyi midir? Aynı fiyatlarda daha iyisi bulunur mu?????

Efe Paşa Ege yanıtladı 1 yıl, 1 ay önce 4 Katılımcı · 8 Yanıt
  • 8 Yanıt
  • Umut

Üye
    Mart 19, 2023 at 1:48 pm
    Puan 2,766 Puan
    Başarılar:
    Rockstar

Açıkçası prosesörler hakkında pek bilgim ve deneyimim yok. Ama bu fiyat bandında duyduğum modellerden birisi “Zoom – G1X Four”. F/P ürünü olduğu söyleniyor. Tr’de satış fiyatı şuan 3200 TL civarlarında. Amazon’da 2560 TL. Satıcısı da Amazon Germany.

Dediğim gibi, duyduğum kadarını söylüyorum. Doğru veya yanlış olabilir. Almadan önce bu prosesörü de araştırmanda fayda var. Fakat bilmelisin ki bu düzeyde seni bir süre idare etse de ilerleyen zamanlarda tatmin etmeyebilir.

Edit: Nux MG-300 de olabilir. Amazon’da bir satıcıda 2700 TL. Fakat dün baktığımızda satıcı pek güven vermemişti. Thomann’dan da yaklaşık 3300 TL’ye geliyor. Bu prosesöre de göz atabilirsin.

• Efe Paşa Ege

Üye
      Mart 19, 2023 at 9:29 pm
      Puan 622 Puan
      Başarılar:
      Kullanıcı Kullanıcı

sağol, sanırım biraz araştırılması gereken bi konu

• Arda Köse

Üye
    Mart 19, 2023 at 8:57 pm
    Puan 149 Puan
    Kullanıcı Kullanıcı

mg 30 kullanıyorum preset tonlarına ufak ayarlar çektim tatmin edici tonlar alıyorum tavsiye ederim mg 100 konusunda fikrim yok mg 300ü denedim o da gayet güzeldi high gain ve clean tonlarını ben seviyorum bu fiyat aralığında fena gelmiyor ama sevmeyen çok olmuş denemeden almamak lazım diye düşünüyorum

• Efe Paşa Ege

Üye
      Mart 19, 2023 at 9:30 pm
      Puan 622 Puan
      Başarılar:
      Kullanıcı Kullanıcı

peki nerden deneyebilirim? herhangi bi müzik mağazasında bulup deneme şansım var mıdır sence?

• Arda Köse

Üye
      Mart 19, 2023 at 9:32 pm
      Puan 149 Puan
      Kullanıcı Kullanıcı

ben almadan önce cangöz müzikte açık kutulu bi ürün bulup denemiştim ama eğer açık kutulu ürünleri yoksa deneme amaçlı açacaklarını sanmam yine de denemekten zarar gelmez

• Efe Paşa Ege

Üye
      Mart 20, 2023 at 10:34 pm
      Puan 622 Puan
      Başarılar:
      Kullanıcı Kullanıcı

sağol

• Efe Paşa Ege

Üye
    Mart 19, 2023 at 1:16 pm
    Puan 622 Puan
    Başarılar:
    Kullanıcı Kullanıcı

kısacası genel olarak bakıldığı zaman alınır ama özellikleri biraz dar diyebilir miyiz?

peki bu fiyata daha iyisini yada bu performansa daha ucuzunu bulabilir miyim?

Log in to reply.