Müzik Üniversitesi Forumları

Gitar ve müzikle ilgili sorularınıza yanıt alın, sizin gibi müzisyenlerle bağlantı kurun.

Müzik Üniversitesi Forum Müzik Teknolojileri ve Prodüksiyonu Mooer GE200 Prosesör ile Reaper’da ses cızırtısı.

• Mooer GE200 Prosesör ile Reaper’da ses cızırtısı.

Posted by Yiğit Çiftçi on Mayıs 12, 2024 at 12:49 pm

İlk defa gitarımı bilgisayarıma bağlayarak Reaper isimli uygulamadan kayıt almaya çalışıyorum. Clean tonum birebir aynı olmasa da yeterli benzerlikte kaydoluyor. Fakat Distortion tonum prosesörden kaydederken duyduğumdan çok daha cızırtılı geliyor. Yapmam gereken ayarlar konusunda yardımcı olabilir misiniz? Başka müzik kayıt uygulması önerilerine açığım. FL Studio 21 Producer Edition denedim fakat çok latency sorunu oluyor.

Yiğit Çiftçi yanıtladı 2 ay, 1 hafta önce 2 Katılımcı · 2 Yanıt
  • 2 Yanıt
  • Deniz Sayman

Administrator
    Mayıs 13, 2024 at 9:44 am
    Puan 6,155 Puan
    Ogretmen

Ses kartındaki gain ayarı hangi seviyede? Bu ayar çok yüksekse daha cızırtılı duyulmasına sebep olur

• Yiğit Çiftçi

Üye
      Mayıs 18, 2024 at 10:56 am
      Puan 30 Puan
      Kullanıcı 0. Seviye

6 – 7 seviyelerinde gain kullanıyorum. Kulaklıkta veya amfi, hoparlör vb. bağladığımda ses çok güzel fakat prosesörümü audio interface ile bilgisayara bağladığımda (Prosesörün kendi stok halinde olan bir özellik . Ses kartı kullanmıyorum.) ses çok cızırtılı geliyor. Archetype Gojira ve Amplitube 5 kullanırken de sorun yaşamıyorum ama kayıtlar bir türlü kaliteli şekilde duyulmuyor.

Log in to reply.