Müzik Üniversitesi Forumları

Gitar ve müzikle ilgili sorularınıza yanıt alın, sizin gibi müzisyenlerle bağlantı kurun.

Müzik Üniversitesi Forum Müzik Teknolojileri ve Prodüksiyonu Mix master programlari Cubase, reaper, studio one vb..

• Mix master programlari Cubase, reaper, studio one vb..

Posted by Kemal Arda on Mart 19, 2023 at 6:43 pm

Müzik teknolojileri okumak istiyorum. Fakat mix master konusunda fazla iyi degilim sadece fl studio kullandim. Biraz da adobe audition biliyorum. Boyle isimi gorecek studio one, Cubase gibi programlari nereden ogrenebilirim. Studyoda ders veren tanidiginiz veya bildiginiz bir yer varsa soylerseniz cok sevinirim. Gidip gorerek ogrenmem bana daha fazla fayda saglayacagini dusunuyorum..

Özgür Erdem yanıtladı 10 ay, 2 hafta önce 5 Katılımcı · 8 Yanıt
  • 8 Yanıt
  • Canberk Altıkanat

Üye
    Mart 19, 2023 at 9:16 pm
    Puan 22 Puan
    Kullanıcı Kullanıcı

Cubase için kaynak atabilirim. İngilizce ve türkçe olmak üzere bir çok kaynak mevcut elimde.

• Kemal Arda

Üye
      Mart 20, 2023 at 12:37 am
      Puan 1,358 Puan
      Başarılar:
      Gitarist

Çok iyi olur. Nerden gönderebilirsin?

• Canberk Altıkanat

Üye
      Mart 20, 2023 at 7:50 am
      Puan 22 Puan
      Kullanıcı Kullanıcı

Bu sitenin dm kısmı var sanırsam oradan sana elimdeki kaynakları açıklayarak atabilirim. İstersen buradan da atabilirim sana kalmış.

• Muhammed Emirhan Yeler

Üye
    Mart 19, 2023 at 10:17 pm
    Puan 100 Puan
    Kullanıcı Kullanıcı

You tubedan Ufuk Bulut’un Cubase derslerini izleyebilirsin. İstanbuldaysan kendisiyle konuşup veriyorsa yüz yüze ders alabilirsin.

• Kemal Arda

Üye
      Mart 20, 2023 at 12:39 am
      Puan 1,358 Puan
      Başarılar:
      Gitarist

Tamamdır. Teşekkür ederim, yardımcı olduğun için.

• ilyas mert unur

Üye
    Mart 21, 2023 at 8:50 pm
    Puan 1,396 Puan
    Başarılar:
    Gitarist

Kafanızda oluşması muhtemel diğer bir soru da “Hangi Daw’ı seçmeliyim?” olabilir. Buna dair birkaç bir şeyi paylaşmak istedim.

Genelde bütün DAW’lar aynı işi görürler. DAW ‘ları üreten firmalar birbirleriyle piyasa yarışında olduğu için, çoğunlukla, birinde eksik veya zayıf kalmış bir özellik bir sonraki sürümde eklenir.

Bunun yanı sıra asıl eklemek istediğim şey şu: DAW ‘ların prodüksiyonu yapılacak şarkının türüne göre özelleşmiş olabileceğidir. Bazı türler bazı DAW’larda zamandan ve emekten tasarruf ederek daha kolay işlenebilir. Örneğin FL Studio elektronik müziğe daha çok odaklanmışken, Pro Tools analog alınacak kayıtlara odaklanmıştır. Cubase ise bu ikisi arasındaki dengeyi (bence) çok güzel kurmuştur. Ek kaynak olarak şu videoyu izleyebilirsiniz.
    https://www.youtube.com/watch?v=30Cv4seVB40

• Kemal Arda

Üye
      Mart 21, 2023 at 9:32 pm
      Puan 1,358 Puan
      Başarılar:
      Gitarist

Evet aslında biraz kararsız kalmistim. Sağoulun Tesekkur ederim.

• Özgür Erdem

Üye
    Haziran 20, 2023 at 12:50 pm
    Puan 598 Puan
    Başarılar:
    Öğrenci

Udemy de oldukça fazla yabancı kaynak var.İncelemekte fayda var.

Youtube kanallarını da takip etmeni tavsiye ederim.

Ama nokta atışı istiyorsan puremix sitesine gözatabilirsin

Log in to reply.