Müzik Üniversitesi Forumları

Gitar ve müzikle ilgili sorularınıza yanıt alın, sizin gibi müzisyenlerle bağlantı kurun.

Müzik Üniversitesi Forum Müzik Teknolojileri ve Prodüksiyonu Mix Odası İçin Akustik Yalıtım Reply To: Mix Odası İçin Akustik Yalıtım

• ilyas mert unur

Üye
    Mart 22, 2023 at 5:26 pm
    Puan 1,396 Puan
    2. Seviye

Knauf MP Acousticboard kullandım. Herbiri 60*120 cm ebatında ve 5 cm kalınlığında olan mineral yünleridir. 3 tanesini üst üste koyup etraflarına sunta çerçeve ile kapladım. Ben aldığım zamanda yanlış hatırlamıyorsam 1 paleti (9 adet) 1400₺ idi, yani 1400₺ ile 3 adet akustik panel oluşturabildim. Odada şu an 12 panel bulunuyor, 5600₺ civarında tutmuştu sanırım. Cüzi bir miktar da suntalar tutmuştu ama onların fiyatlarını hatırlamıyorum. 5500-6000₺ arası tuttu diyebilirim.

Bununla birlikte panelleri almadan önce internette karşılaştığım hemen her panelin absorbsyion kat sayılarını not aldığım bir dosya vardı. İncelemek isteyebilirsiniz diye linkini aşağıya bırakıyorum, iyi çalışmalar.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Fo1vTzG_xEmD8Rakbey3TzpSNsyIpWcNQAEvvJI_1yM/edit?usp=sharing