En Kolay Bas Gitar Riffleri

En Kolay Bas Gitar Riffleri

En Kolay Bas Gitar Riffleri

En kolay bas gitar riffleri hem basit alıştırmalar, hem de keyifli, çaldıkça bizi motive edecek çalışmalardır. Bas gitar öğrenmek için teknik ve armoni çalışmaları ne kadar önemliyse, şarkı ve riff çalışmaları da o kadar önemlidir. Enstrumanımızı şarkı çalmak istediğimiz için öğrendiğimizi düşünecek olursak, işin en keyifli taraflarından birisi de budur. Ben de bas gitara yeni başlayan arkadaşlarımın kolaylıkla öğrenebileceğini düşündüğüm “En Kolay 12 Bas gitar Riff”i ni ve tablarını içeren bir YouTube videosu hazırladım.

İyi çalışmalar \m/ \m/

Yeni Başlayanlar İçin Bas Gitar Kursu

Müzik Üniversitesi’nde çalışabileceğiniz derslerden birisi de Yeni Başlayanlar İçin Bas Gitar Kursu‘dur.

Yeni başlayanlar için bas gitar kursunun amacı, bas gitar çalmak isteyen müzik severlere yol göstermek ve temelde eksikleri olduğunu düşünen gitaristlerin bu eksiklerini gidermeye yardımcı olmaktır.

Müziğin çok önemli bir parçası, hem ritm hem melodi enstrumanıdır bas gitar. Davulla birlikte şarkıların temelini oluşturur. Sağlam bir temel tüm şarkının güzel duyulmasını, tüm grubun daha iyi çalabilmesini sağlayacaktır. Bu yüzden bas gitaristin doğru metronomda, doğru bir armoni ve güzel fikirlerle müziğin bir parçası olması gerekir.

Bu çalışmaları birlikte yaparak, müziğe nasıl katkıda bulunabileceğimizi, nasıl güzel melodiler yazabileceğimizi ve enstrumanımıza nasıl hakim olabileceğimizi öğreneceğiz.

Bu kurs içeriğinde bas gitar nasıl tutulur, sağ el, sol el tekniği, tab okuma, akorlar, melodiler, diziler, şarkı örnekleri ve teknik çalışmalar yapacağız. Temeli oturttuktan sonra, diziler(gamlar), 4 sesli akorlar, gitar klavyesi üzerinde notaların yerleri, slap ve pop gibi farklı tekniklere göz atacağız. Tabii ki işin keyifli olan kısmı, şarkı ve kolay bas gitar riffleri çalışmaları da yapacağız. Diğer bas gitar kurslarımıza başlamadan önce mutlaka bu kursu çalışmanızı, varsa eksiklerinizi gidermenizi tavsiye ediyorum. Sorularınız varsa mutlaka forumlarımızda yardım isteyiniz. Sağlam bir temel kurmadan, daha ileri seviyedeki çalışmalara yoğunlaşmak, ilerleme hızınızı çok azaltacağı gibi, yanlış alışkanlıklar edinmenize sebep olacağı için size mutlaka problemler de çıkartacaktır. Sakin ve yavaş bir şekilde, çaldığınız egzersizlerden, yaptığınız müzikten, gitarınızdan çıkarttığınız sesten keyif alarak, her gün en az yarım saat ile 1 saat arası bir çalışma ile çok kısa zamanda kendinizdeki gelişimi görebilirsiniz.

Videoya Entegre İnteraktif Tab / Notasyon Sistemi

En Kolay Bas Gitar Riffleri

Bu kursumuz Müzik Üniversitesi’nin Videoya Entegre İnteraktif Tab / Notasyon sistemi kullanılmaktadır. Uygulamayı incelemek için bu linke veya resime tıklayabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Pentatonik Gam Nedir?

Pentatonik Gam Eğer bir süredir gitar çalıyorsanız, muhtemelen dizileri (gamları) ve onları bilmeniz gerektiğini duymuşsunuzdur. Bir anda bir çok gama bakmak ve öğrenmeye çalışmak boğucu…

Elektro Gitarda Legato

Elektro Gitarda Legato Elektro gitarda legato tekniğini uygulayabilmek hızlı ve çok etkileyici duyulan sololar çalmamızı sağlayabilir. Bu tekniği öğrenebilmek, temiz ve hızlı çalabilmek için temelinde…

Yorumlar