Canlı Atölye (Grup) Dersleri

Müzik Üniversitesi PREMIUM grubundaki öğrencilerimiz eğitmenlerimizin her hafta yaptığı canlı yayın atölye (grup) derslerine katılabilir!

Zoom üzerinden gerçekleşen bu çalışmalara kamera ve mikrofonunuzla katılabilir, eğitmeninizle birlikte çalabilir ve gerektiğinde anında sorularınıza yanıt alabilirsiniz.

Yayında enstrüman çalarken ya da şarkı söylerken sesinizin kesilmemesi için, yazının en altında anlatacağım zoom ayarlarını mutlaka yapmalısınız.

Haftalık Canlı Yayın Ders Programı

Pazartesi 21:00 Deniz Sayman Gitar Atölyesi

Deniz Sayman sahnede ve kayıtta kullandığı tüm gizli silahlarını size öğretiyor! Müzik Üniversitesi’ndeki kurslarına iltifat edecek şekilde tasarladığı haftalık canlı yayın atölyelerine katılarak her hafta yeni bir konsept, teknik ve yaklaşım öğrenebilir ve hemen çalımınıza uygulayabilirsiniz.

Çarşamba 21:00 İzgi Gültekin Vokal Atölyesi

İzgi Gültekin Online Vokal Atölyesi’nde Müzik Üniversitesi’ndeki kurslarında anlattığı konularla ilgili yeni bilgi ve çalışmalar anlatmanın yanı sıra sahnede kendi kullandığı teknik ve yaklaşımları da öğretiyor.

Perşembe 21:00 Fikri Yargıcı Davul Atölyesi

Fikri Yargıcı’nın Online Davul Atölyesi her Perşembe Müzik Üniversitesi’nde! Sıfırdan davul öğrenmek ya da davulda ilerlemek isteyen tüm müzisyenler için çok değerli bir kaynak olan bu atölyeyi evinizdeki elektronik davul ya da bir akustik davulla çalışabilirsiniz.

Cuma 21:00 Onur ART Gitar Atölyesi

YouTube ve Instagram’ın tanınan eğitmeni Onur ART (Onurcan Türker) ile Gitar Atölyesi her Cuma 21:00’de Müzik Üniversitesi’nde. Her Cuma gitarınızı alıp sevdiğiniz şarkıları çalmayı, hatta kendi şarkılarınızı yazmayı öğrenebilirsiniz.

ZOOM Ayarları

Derslerden maksimum verimi alabilmek için cep telefonu, tablet ya da bilgisayarınıza zoom uygulamasını indirip bir hesap oluşturmanızı tavsiye ederim.

Zoom uygulaması normalde arkaplan gürültüsünü kesmek üzere tasarlanmıştır ancak bu enstrüman sesini tamamen kesmektedir.

Bunun olmaması için aşağıdaki ayarları yapmanız gerekir.

  • Zoom -> Ayarlar -> Ses menüsünü açın.
  • Ses Profili’nden “Müzisyenler için orijinal ses” seçeneğini seçin.
  • Ayarlar menüsünü kapatın.
  • Yayına döndüğünüzde aktif videonun sol üst köşesinde “Müzisyenler için orijinal ses: Kapalı” yazısına tıklayın
  • Bu yazının “Müzisyenler için orijinal ses : Açık” olduğundan emin olun.
  • Artık sesiniz kesilmeden karşı tarafa aktarılacak.
Müzik Üniversitesi biriktirdiğim tecrübe ve bilgileri öğrettiğim yer. Eğer henüz Müzik Üniversiteli değilseniz Elektro, Akustik ve Bas Gitar, Şarkı Söyleme, Müzik Teorisi ve Müzik Prodüksiyonu konularında kurslar çalışabileceğiniz,  ortak bir bilinçle daha uzun bir yolu daha kısa zamanda gitmeyi amaçlayan bir hareketin bir parçası olabilirsiniz. Buradan buyrun - Müzik Üniversitesi Nedir?

İlgili Yazılar

Pentatonik Gam Nedir?

Pentatonik Gam Eğer bir süredir gitar çalıyorsanız, muhtemelen dizileri (gamları) ve onları bilmeniz gerektiğini duymuşsunuzdur. Bir anda bir çok gama bakmak ve öğrenmeye çalışmak boğucu…

Yorumlar