Bluetooth MIDI ile Kayıt ve Gitar Prosesörü Kontrol Etmek | CME WIDI Master

Bluetooth MIDI ile Kayıt ve Gitar Prosesörü Kontrol Etmek | CME WIDI Master

Müzik stüdyolarının ve konser sahnelerinin vazgeçilmez bir parçası MIDI teknolojisi. Ancak cihaz sayısı arttıkça, prodüksiyon büyüdükçe; kablo sayısı da artıyor ve hem kötü görünüyor, hem de ayağa dolanıyorlar.

Bunun çözümünü de CME’nin WIDI Master ürünü ile buldum. Bluetooth olarak istediğimiz cihaza MIDI kodu gönderebilmemizi sağlıyor.

CME WIDI Master’ı İnceleyin

Arkadaşlar MIDI teknolojisi ile yapılabilecekler sınırsız. Bu videoda hem bu teknolojinin ne olduğundan çok basitçe bahsettim hem de Bluetooth aracılığı ile kablosuz bir şekilde MIDI kontrolü yapmanızı sağlayan CME WIDI Master’dan bahsettim.

Müzik Teknolojileri Öğrenmek İster Misiniz?

EQ Ev Stüdyosu
EQ Ev Stüdyosu

Müzik Üniversitesi’nde bulunan Müzik Teknolojileri kurslarında bir çok konuyu ve tekniği detaylıca öğrenebilirsiniz. Müzik Prodüksiyonu konusunda profesyonel müzisyen ve ses mühendisleri tarafından hazırlanmış bir çok içerik bulunmaktadır. Sitemizde Müzik Prodüksiyonu için hazırlanmış kursların tamamını bu linkten inceleyebilir ve içeriklerine göz atabilirsiniz.

Müzik Üniversitesi’nin Diğer Avantajları

  • Telefon / Tablet ve bilgisayardan, istediğiniz ortamda çalışın.
  • Videolara Entegre Tab / Notasyon sistemi, tüm cihazlarda tam ekran yapılabilir ve anlatım videolarımıza entegre “Guitar Pro” uygulaması gibi çalışır. Örnek bir soloyu bu linkten inceleyebilirsiniz.
  • Elektro Gitar, Müzik Teorisi(Armoni), Vokal (Şan), Müzik Prodüksiyonu konularında kurslar, saatlerce çalışabileceğiniz ders içeriği. Tüm kurslarımıza buradan göz atabilirsiniz.
  • Müzik Üniversitesi öğrencilerine özel canlı-yayınlar, soru-cevaplar.
  • Müzik Üniversitesi öğrencilerine özel facebook grubu ve forumlar.
Müzik Üniversitesi biriktirdiğim tecrübe ve bilgileri öğrettiğim yer. Eğer henüz Müzik Üniversiteli değilseniz Elektro, Akustik ve Bas Gitar, Şarkı Söyleme, Müzik Teorisi ve Müzik Prodüksiyonu konularında kurslar çalışabileceğiniz,  ortak bir bilinçle daha uzun bir yolu daha kısa zamanda gitmeyi amaçlayan bir hareketin bir parçası olabilirsiniz. Buradan buyrun - Müzik Üniversitesi Nedir?

İlgili Yazılar

Pentatonik Gam Nedir?

Pentatonik Gam Eğer bir süredir gitar çalıyorsanız, muhtemelen dizileri (gamları) ve onları bilmeniz gerektiğini duymuşsunuzdur. Bir anda bir çok gama bakmak ve öğrenmeye çalışmak boğucu…

Elektro Gitarda Legato

Elektro Gitarda Legato Elektro gitarda legato tekniğini uygulayabilmek hızlı ve çok etkileyici duyulan sololar çalmamızı sağlayabilir. Bu tekniği öğrenebilmek, temiz ve hızlı çalabilmek için temelinde…