Önerileriniz

 • Önerileriniz

  Posted by Deniz Sayman  on Eylül 8, 2019 at 10:25 pm

  Önerileriniz

  Bu forumda sitede gördüğünüz hataları, düzeltilmesi / eklenmesini istediğiniz tüm fikirlerinizi yazabilirsiniz. Elimizden geldiğince sitemizi geliştirmek istiyoruz.

  Tabii ki çalıştığınız / yeni gelecek kurslar için de öneriler yapabilirsiniz.

  Alptuğ Koyunbakan yanıtladı 4 ay önce 22 Katılımcı · 29 Yanıt
 • 29 Yanıt
 • Ali Cem Çelik

  Üye
  Ekim 23, 2019 at 1:00 am
  Puan 0 Puan
  Kullanıcı Kullanıcı

  Öncelikle merhaba 🙂

  Vokal kursunda yanlış kullanımdan dolayı ses tellerinde nodül oluşmuş vokaller için neler yapılabilir? En azından minimum seviyeye indirilmesi için bir kurs başlığı açabilirsiniz.

  Bir başka önerim ise kursları aldıktan sonra size video atıp doğrularımızı yanlışlarımızı görebileceğimiz bir sistem yapabilirsiniz.

  Gerçekten güzel bir proje olmuş tebrik ederim. Müzikle kalmamız dileğiyle 🙂

   

  • Deniz Sayman

   Organizer
   Ekim 23, 2019 at 3:30 pm
   Puan 4,583 Puan
   Başarılar:
   Ogretmen

   Merhabalar, öneriler için çok teşekkürler!

   Ses sağlığı ile ilgili bir video serisi planlarımız dahilinde. Umarım kısa sürede hayata geçireceğiz.

   Video ile ilgili sistemi yaptık bile : Aylık Geri Bildirim linkinde bulunan formu kullanarak bahsettiğiniz gibi video gönderebilir ve bu videodaki performansla ilgili geri bildirim alabilirsiniz.

   Sevgiler, saygılar, iyi çalışmalar \m/

 • Noyan Kavukçu

  Üye
  Kasım 26, 2019 at 6:15 pm
  Puan 2 Puan
  Kullanıcı Kullanıcı

  Hocam selamlar,

  Malum yep yeni bir oluşum içerisindeyiz. İllahaki yazım hataları falan olacaktır. Gördüklerimizi söylemekte fayda var. Benim bir iki şey takıldı gözüme. Ha çokta önemli mi! Size kalmış

  Yeni Başlayanlar İçin Elektro Gitar kursunun, (3-7) Akorları Arpejle Çalmak dersinde “Don’t u cry” anlatımının hemen ardından gelen Dm görselde D(majör) olarak resmedilmiş.

  Bir de “Path of Glory” anlatımından sonra gelen tablarda son kısımlardaki Am akorunun arasına Asus2 girecek sanki?!

  Saygılar, ben çalışmaya döneyim :)))

 • Deniz Sayman

  Organizer
  Kasım 26, 2019 at 11:00 pm
  Puan 4,583 Puan
  Başarılar:
  Ogretmen

  Selamlar,

  Tabii ki tüm detaylar önemli benim için. Yarın sabah ilk iş kontrol edeceğim, çok sağolun!

  İyi çalışmalar! \m/

 • Görkem Sergen Akdoğan

  Üye
  Şubat 10, 2020 at 10:39 am
  Puan 15 Puan
  Kullanıcı Kullanıcı

  Genel olarak her derste videoların parça-parça olması. 2’şer-3’er dakikalık videolar şeklinde ayrılması. Bazı derslerde bunlara gerek olmadığını ve sürekli video geçmenin de vakit kaybı olduğunu düşünüyorum. Genel konu itibariyle video ele alınabilir ve en son toparlamam amaçlı Özet videosu olabilir. (Örn; Vokal Dersleri).

   

  NOT: Gitar Egzersizlerinin birer-birer videolar halinde olması yararlı bir şey. Ben diğer kurslar ve derslerden bahsediyorum.

 • Deniz Sayman

  Organizer
  Mart 13, 2020 at 8:23 am
  Puan 4,583 Puan
  Başarılar:
  Ogretmen

  @Egemen Durak Öneri için teşekkürler! Bende kurs içeriklerinde farklı tarzlarda bilgiler vermeyi ve farklı tarzlarda şarkılardan örnekler vermeyi seviyorum.

  Bahsettiğiniz konuyu “Akorların Yaratıcı Kullanımı” kursunu biraz daha genişleterek yapmayı hedefliyorum. Sadece akorlarla ilgili değil, tarzlara göre ritm gitar konusunu da eklemek gibi bir fikrim var. Örneğin bahsettiğiniz gibi power chordlarla ilgili bir bölüm, ritmler, akorların farklı tarzlarda kullanımı gibi.

 • Berk Benkel

  Üye
  Mayıs 4, 2020 at 9:51 pm
  Puan 2 Puan
  Kullanıcı Kullanıcı

  Gitar sap – entonasyon ayarı ve tel yüksekliği ayarı gibi konulara değinmeniz mümkün mü acaba ?

 • Deniz Sayman

  Organizer
  Mayıs 5, 2020 at 12:57 pm
  Puan 4,583 Puan
  Başarılar:
  Ogretmen

  @Berke Benkel, aklımdaki projelerden birisi. Bu konuda işe hakim bir arkadaşımla bir kurs hazırlamak istiyorum

 • Çağatay Özevim

  Üye
  Mart 12, 2023 at 1:43 pm
  Puan 621 Puan
  Başarılar:
  Öğrenci

  1-) Destek hizmeti tarzı bir özellik getirilmeli. Teknik Destek adıyla bir forum da oluşturulabilir, sadece yetkili ve gönderi oluşturucusu görecek şekilde düzenlenebilir. Karşılaştığım bir sorunu belirtmek için tüm siteyi dolaştım fakat bu tarz olan tek yer “İletişim”. Sanıyorum ki buradan “iletişime” geçmek ve geri dönüt almak daha uzun sürüyor çünkü mail olarak iletiliyor. Hem yapay hissettirmemesi hem de daha hızlı sonuç alıp süreci daha rahat takip edebilmek için bu tarz bir şey olabilir.

  2-) Abonelik sistemine kayıt olmak için öncelikle kurslara giriyoruz ardından bir kursa girip katıl diyoruz. Üyelik olmadığından satın alma sayfasına gönderiyor. Bu şekilde alıyoruz. Abonelik sistemi sayfasına gittiğimde de sadece “Aktif bir sipariş yok.” tarzı bir uyarı vermişti. Bu sayfa düzenlenebilir fakat bana kalırsa kullanıcı deneyimi adına navbarda öne çıkan ve dikkat çekici bir kısım eklenebilir üyelik sistemini anlatan sayfaya götüren.

  3-) Kurslarda ders bittikten sonra ekran gri oluyor ve tek seçenek tekrar oynatma. Full ekrandan çıkma ve hatta diğer derse geçme butonu eklenmeli. Sadece mouse kullanarak diğer derse geçmek uğraştırıyor. Ufak fakat kullanıcı deneyimini etkileyen bir durum.

  4-) Derslere geçildiği anda tamamlandı olarak gözüküyor. Video bittikten sonra tamamlandı olarak işaretlenirse hem kullanıcı deneyimi adına pozitif olur hem de yeni puan sisteminde abuse edilebilecek bir durum.

 • Turan Bugay Uçaner

  Üye
  Mart 19, 2023 at 2:52 pm
  Puan 49 Puan
  Kullanıcı Kullanıcı

  Merhabalar, yaşanılan şehir kısmına Kıbrısın da eklenmesi ve yavru vatandaki müzisyenler ile müzik öğrenenlerin birbirini bulabilmesine daha çok kolaylık sağlayacaktır.

 • Çağatay Özevim

  Üye
  Mart 19, 2023 at 3:56 pm
  Puan 621 Puan
  Başarılar:
  Öğrenci

  Gruplardaki yorumlara da düzenleme seçeneği gelmeli. Format olarak yanlışlık olduğunda düzeltemiyoruz.

 • Umut

  Üye
  Mart 19, 2023 at 10:21 pm
  Puan 2,766 Puan
  Başarılar:
  Rockstar

  Beyaz tema göz yoruyor ve baş ağrıtıyor. Dark Mode seçeneğinin de olması gerektiğini düşünüyorum.

  Örnek: https://www.hizliresim.com/c8wls58

 • Umut

  Üye
  Mart 22, 2023 at 2:08 pm
  Puan 2,766 Puan
  Başarılar:
  Rockstar

  1- Sadece paylaşımlardan ziyade herhangi bir mesajı da beğenilmemiz gerektiğini düşünüyorum. Bir kullanıcının aldığı beğeni sayısı kullanıcının profilinde gösterilebilir. Alınan beğeni sayısına göre de puan verilebilir.

  2- Forumda açılan yardım konularında konuyu açan kullanıcı bir mesajı çözüm olarak ön plana çıkarabilir. Örneğin birisi elektro gitar önerisi ile ilgili bir yardım konusu paylaştı. Başka bir kullanıcı da fazlasıyla detaylı bilgiler içeren bir mesaj paylaştı. Konuyu açan kişi bu mesajı çözüm olarak işaretleyebilmeli. Bu, daha detaylı bilgilerin paylaşılmasına olanak sağlayacaktır. Yine toplam çözüm sayısı profillerde gösterilebilir ve puan verilebilir.

 • ilyas mert unur

  Üye
  Mart 23, 2023 at 3:18 am
  Puan 1,396 Puan
  Başarılar:
  Gitarist

  1) Web sitesi yavaş yükleniyor (Chrome kullanıyorum). Ve bu benim internet hızımdan dolayı kaynaklanmıyor (çünkü diğer siteler yeteri kadar hızlı yükleniyor). İlgili sayfadaki içerikler aynı anda değil de eğer belli bir sırayla yüklenirse site biraz daha hızlı yüklenebilir.

  2) Beğen butonu eksik.

  3) Ses Mühendisliği veya bir benzeri grup ve forum açılmalı. Forumlarda dolaşırken gitar veya genel başlıkları altında “Ses Kartı Nasıl Kullanılır” “Gitar – Vokal Kaydı Nasıl Alınır” “Cubase’de Ses Kartı Tanıma Sorunu” “Prosesör Nasıl Çalışır” şeklinde forumlar gördüm. Sitenin daha organize olabilmesi için “Gitar” başlığı altında gitaristlerin nasıl daha iyi, daha farklı, istedikleri amaca uygun tonlar elde edebileceği veya kullandıkları lickleri, zor şarkıları çalmanın püf noktaları gibi “duyum” ve “çalma” ile ilgili olan konuların yer alması hedeflenebilirken gitar kaydı nasıl alınır, vokal mixi nasıl yapılır, masteringçi ne yapar, prodüktörün şarkı yaratımına katkısı nedir gibi doğrudan “prodüksiyon” ile ilgili konular yer almalıdır. Ses kartı nedir, ses kartı incelemesi, referans kulaklık nasıl seçilir, akustik yalıtım nasıl yapılır, kendi pedalımız nasıl üretilir gibi sesin doğrudan “sinyaller” ve onun “mühendisliği” ile ilgili olan konular da Ses Mühendisliği adında bir başlıkta toplanabilir. Şu anda kendi gitarımın devre şemasını oluşturmaktayım. Ve bununla ilgili öğrendiğim şeyleri paylaşmak için ilginç bir tutku duyuyorum. Ayrıca ilerleyen zamanlarda amaçlara göre (kayıt, mix ve mastering) odanın akustik yalıtımının nasıl yapılması gerektiği ile ilgili paylaşımlarda da bulunmak istiyorum. Ancak bu iki konudan ne ilkini gitar başlığı altında ne de ikincisini prodüksiyon kısmına yazmak istiyorum çünkü bir gitaristi görevi kendi gitarını veya odasını tasarlamak değildir. O, çalım ve duyum ile ilgilenir. Elbette ki kişi isterse zaten diğer başlıkları inceleyebilir. Sadece demek istediğim bazı konuların yanlış yerlerde oluşturulduğu ve bundan dolayı da “kaybolduğu”dur.

  4) Başlangıç veya giriş videoları ile sınırlı kalmayın, mid ve expert dersleri de gelebilir. Sitedeki derslerin genelinde bir başlangıç aşaması güdüldüğünü sezdim. Bu sezim yanlış da olabilir çünkü izleyemediğim daha pek çok video da var. Örneğin Deniz hocanın “Prodüksiyona Giriş” ve Ercüment hocanın “Ücretsiz Plugin’ler ile Mix Yapmak” serilerini izledim. Ve ben şahsen ciddi derecede faydalı buldum. Gerçekten çok iyi bir çalışma emeğinize sağlık. Bununla birlikte gönül istiyor ki daha mid ve expert seviyeli dersler de gelsin. Mesela sadece ücretsiz ekipmanlarla veya sadece herkesin yapabileceği değil, aynı zamanda belki 100’ler dolarlık plugin’ler, binlerce dolarlık ekipmanlarla yapılan ciddi eğitims etleri de gelsin. Çünkü fark ettim ki bu web sitesi dikkatli ve geleceği hedefleyerek yaratılmış. Şu andaki başlıkları ve kullanıcı sayısından hareketle farz ediyorum ki bu proje şimdilik emekleme/yürüme çağında. Ancak ilerleyen zamanlarda Türkiye’nin müzik ve ses ile ilgili bir yardımlaşma ve veri kaynağı olması bakımından yüksek bir potansiyel taşıyor.

  İyi çalışmalar dilerim

  • hetfield kilmister

   Üye
   Mart 29, 2023 at 11:38 pm
   Puan 422 Puan
   Başarılar:
   Kullanıcı Kullanıcı

   Çok iyi noktalara değinmişsin bro

 • Mehmet Hızlıok

  Üye
  Mart 23, 2023 at 6:52 pm
  Puan 661 Puan
  Başarılar:
  Kullanıcı Kullanıcı

  Sitede her yapılan herekette yeni bir site yükleniyor. Bu da zaman kaybına yol açabiliyor. Site içeriklerini aynı site içerisine yerleştirilebilirse gerçekten çok iyi olur.

 • Deniz Sayman

  Organizer
  Mart 23, 2023 at 9:24 pm
  Puan 4,583 Puan
  Başarılar:
  Ogretmen

  Öneriler için çok teşekkür ederiz. Çalışma planımıza devam ederken hepsini dikkate almaya çalışıyoruz. Sitenin çalışma hızı ile ilgili olarak bugün bir çalışma yapıldı ve sistemin işlemesi için elzem olmayan tüm uygulamalardan siteyi arındırdık. Bu çalışma öncesi örneğin ana sayfa 4.5 saniye gibi bir sürede yükleniyordu, test mecralarının cache süresi sıfırlandığında yeniden test yapacağız. Ama şimdiden çok daha hızlı yüklendiğini deneyimledik.

  Aslında çok yüksek kapasiteli bir sunucuda barınıyoruz. Sadece Müzik Üniversitesi için ayrılmış 48 GB ram, 12 işlemci ve SSD hard diskli, yüksek bant genişliği olan bir sunucumuz var. Fotoğraf ve video gibi medya dosyaları Vimeo ya da Amazon AWS gibi farklı yüksek kapasiteli dış sunucularda barınıyor dolayısıyla ana sunucuya ekstra bir yük oluşturmaları engelleniyor.

  Ancak kullandığımız sistemler de bir o kadar kuvvetli ve güç harcayan sistemler. Kursları, forumları, grupları olan, adeta Udemy ile Facebook’un çocuğu formatındaki bir sistemden bahsediyoruz. En hızlısını sunabilmek için gereken neyse yapacağız ancak bunun bazı limitleri olabileceğini de göz önünde bulundurmak gerekebilir. ????

Sayfa 1 / 2

Log in to reply.