Kurslarla İlgili Talepleriniz

Tagged: 

 • Kurslarla İlgili Talepleriniz

  Posted by Deniz Sayman  on Eylül 8, 2019 at 9:12 pm

  Herkese selamlar,

  Çalıştığınız Elektro Gitar kursları içinde “şunu da olsaydı” dediğiniz, eksik gördüğünüz, geliştirilmesini istediğiniz yönleri bu başlık altında toplayalım. Tabii ki var olan kurslarımız dışında da, öğrenmek istediğiniz konular var ise yazmaktan çekinmeyiniz. Elimden geldiğince talep gören içerikleri sağlamaya çalışacağım.

  Ege Baltacı yanıtladı 18 saat, 45 dakika önce 27 Katılımcı · 42 Yanıt
 • 42 Yanıt
 • CANKUT AYDIN

  Üye
  Kasım 17, 2019 at 1:26 pm
  Puan 0 Puan
  Kullanıcı Kullanıcı

  Hocam merhaba, sıfır bir biçimde kurslara başladım dersleri ard arda izliyordum fakat bi anda majör minör dizilimlere geldiğimde çalamadığımı gördüm. Parmak egzersizlerini ne kadar süre çalışıcağımız hakkında bir bilgi duyamadım. minör majör dizilimleri çalmadan önce ne kadar egzersiz yapmalı

 • Deniz Sayman

  Organizer
  Kasım 18, 2019 at 8:45 am
  Puan 4,511 Puan
  Başarılar:
  Ogretmen

  Merhabalar,

  Egzersizleri her gün en az 15 dakika, mümkünse yarım saat çalışmakta fayda var. Birkaç gün sonra ellerinizin çok daha rahat hareket ettiğini fark edeceksiniz.

  Öğrendiğiniz tüm egzersizleri bir kaç ay çalışmaya devam edebilirsiniz. yani yeni egzersizleri öğrenirken, eskilerini de çok çok rahat çalar hale gelip biraz da hızlandırmış olana kadar çalışmaya devam etmenizi öneririm.

  Majör ve minör diziyi çok yavaş, parmakları doğru basarak, sağ el vuruşlarını kontrol ederek çalışabilirsiniz. Diziyi öğrendiğiniz ilk gün sizi biraz zorlasa bile sonraki günlerde yavaş yavaş daha rahat yapmaya başladığınızı görebilirsiniz.

  Eğer isterseniz Aylık Geri Bildirim sayfasından çalışırken bir video gönderebilir veya bu başlık altına bir video koyabilirsiniz, bu şekilde neden zorlandığınızı görüp, nasıl daha rahat edebileceğiniz konusunda tavsiye verebilirim.

  İyi çalışmalar \m/

 • Ünal Egeli

  Üye
  Mart 11, 2020 at 1:41 am
  Puan 0 Puan
  Kullanıcı Kullanıcı

  mrh

  HX stomp aldim, stomp a yonelik bi kurs olsaydi muthis olurdu dogrusu

  syg

 • Deniz Sayman

  Organizer
  Mart 13, 2020 at 8:28 am
  Puan 4,511 Puan
  Başarılar:
  Ogretmen

  @Ünal Egeli Ünal Bey öneri için çok teşekkürler.

  Cihaz bazında kurs hazırlamaktan ziyade, tüm cihazlara uygulanabilecek mantığı, yaklaşımı anlatmak bana daha doğru gelmişti. Bunun sebeplerinden en önemlisi tüm cihazların aşağı yukarı aynı mantıkta çalışıyor olması. Prosesörlerden tam verim alabilmek için gerçek amfi ve pedalları nasıl kullanacğımızı, nasıl bağlayabileceğimizi de bilmek gerekir. Bu anlamda Gitar Ekipman Kullanımı  çalışabilirsiniz. Temelden gelerek tüm ekipmanları, pedalları anlattığım ve sonrasında bu yaklaşımları prosesörlere nasıl uygulayabileceğimizden bahsettim.

  Müzik Üniversitesi üyeleri için canlı yayında soru-cevaplar yapacağız. Bu Pazar (15 Mart) 15:30’da ilk yayınımız olacak. Bu yayınlarda prosesörler üzerine konuşup, sorularınızı, nasıl kullanmak istediğiniz konusunu konuşabiliriz. Üyelere Özel Facebook Grubumuza katılarak bu yayınlardan haberdar olabilir ve bağlanabilirsiniz.

  Bu konuda da zamanla insan deneye yanıla, öğrendiklerini uygulayarak daha da gelişiyor.

  İyi çalışmalar \m/

 • İsmail Cem AYCAN

  Üye
  Nisan 10, 2020 at 11:32 pm
  Puan 0 Puan
  Kullanıcı Kullanıcı

  Ben bir konuda yardım isteyeceğim. Bas tellerin (E,A,D) sweep picking de pena kontrolünü sağlamak için nasıl bir alıştırma yapmak gerekiyor acaba.

  Teşekkürler.

 • Deniz Sayman

  Organizer
  Nisan 11, 2020 at 10:53 am
  Puan 4,511 Puan
  Başarılar:
  Ogretmen

  @İsmail Cem AYCAN merhabalar.

  Aslında alt tellerle pek bir farkı yok pena kontrolünün. Pena azıcık, hafif eğik (çarpaz), her tele bir pena vuruşu yapacak şekilde çalabiliriz. Bir telde birden fazla nota basmamız gerekiyorsa bunları slide, hammer-on veya pull-off gibi tekniklerle yapmak gerekir çünkü sweep yapıyor olduğumuz için mantıken penamızın hareketi tek bir yöne doğru olmalı.

  Tam oturmadıysa bunu saat 13:00’de yapacağımız canlı yayında konuşalım.

  Link : https://youtu.be/yKoKC3n5xHM

 • İsmail Cem AYCAN

  Üye
  Nisan 11, 2020 at 11:11 am
  Puan 0 Puan
  Kullanıcı Kullanıcı

  Tamamdır. Ben deneyeyim olmadı canlı yayında tekrar görüşürüz hocam.

 • İsmail Cem AYCAN

  Üye
  Nisan 14, 2020 at 11:25 am
  Puan 0 Puan
  Kullanıcı Kullanıcı

  Hocam merhabalar. Yoğun olarak çalışmalar devam ediyor. Günlük ortalama 5 saat çalışabiliyorum. Merak ettiğim birşey var. Parmaklarımın uçları ciddi anlamda zonklamaya başladı ve hassaslaştı bu konuda yapabiliceğim birşey varmı. Bir de 5 saat çalışmanın sonlarında muazzam keyif aldığım hızlara ulaşabiliyorum ve bu gerçekten tatmin ediyor, fakat ertesi sabah kalktığımda gitarı elime aldığımda herşeye sanki baştan başlamışım gibi oluyor. Bu konu nekadar böyle sürecek. Neticede ciddi motivasyon düşüklüğüne sebep olabiliyor.

  Sevgilerle…

 • Deniz Sayman

  Organizer
  Nisan 14, 2020 at 2:29 pm
  Puan 4,511 Puan
  Başarılar:
  Ogretmen

  @İsmail Cem AYCAN selamlar.

  Süper, 5 saat harika bir rakam ve üst hızlara ulaşabiliyor olmanız da doğru yolda olduğunuzun bir göstergesi. Şahane!

  Bu dediğiniz çok normal. Normal sürecin bir parçası. Bir süre böyle devam edecek. Ama şunu fark edeceksiniz;

  Örnek vereyim, ilk gün 80bpm’den başlayıp 150ye çıkarttınız,
  İkinci gün sabah başladığınızda yine 80’den başlama ihtiyacı hissedebilirsiniz. Bu çok normal
  Üçüncü gün bir bakmışsınız 90-100’den başlayabiliyorsunuz.

  Hiç motivasyonunuzu düşürmesin, çok uzun sürecek bir süreç değil. 1 ay sonra bir bakacaksınız ki hiç bunu düşünmüyorsunuz bile.

  Aynı şevkle, motivasyonla çalışmaya devam! \m/

 • İsmail Cem AYCAN

  Üye
  Nisan 14, 2020 at 3:07 pm
  Puan 0 Puan
  Kullanıcı Kullanıcı

  Çok teşekkürler hocam valla sayenizde sanırım baya bir yol katedeceğim.

 • Ekrem Süer

  Üye
  Nisan 21, 2020 at 12:45 pm
  Puan 0 Puan
  Kullanıcı Kullanıcı

  Selamlar Deniz Hocam,

  Caz gitar için kurs gelir mi acaba?

 • Deniz Sayman

  Organizer
  Nisan 22, 2020 at 2:22 pm
  Puan 4,511 Puan
  Başarılar:
  Ogretmen

  @Ekrem Süer selamlar. Şimdilik sırada Metal Ritim Gitar var, sonrası için Blues konusunda bir kurs düşünmüştüm. Caz gitar da tabii ki isterim ama biraz daha uzun vadede olacak gibi

 • İsmail Cem AYCAN

  Üye
  Mayıs 1, 2020 at 2:08 am
  Puan 0 Puan
  Kullanıcı Kullanıcı

  Deniz bey merhaba,

  Yeni Başlayanlar İçin Elektro Gitar Kursu tamamını izledim. Sizin verdiğiniz egzersizler haricinde günlük çalışmamın içerisine Bora Uslusoy’un Solo gitar metodundaki egzersizleri de ekliyorum. Her gün yaklaşık 3-4 saatim pena ve parmak egzersizlerine gidiyor. Aralarda parçalara da Guitar Pro’dan bakıyorum. 15 Gündür ara vermeden çalıştım ve devam da edeceğim fakat sağ sol el senkronizasyonunda ciddi sıkıntılarım var. Sol elim oldukça hızlı ama sağ elim alternate picking ‘de yetişemediği için bocalıyorum. Ayrıca Metallica’nın Ritim gitarlarını çalmayı denedim fakat sağ elim downstroke okadar berbat durumdaki bu konuda nasıl bir egersiz yapabilirim. Daha önce de söylediğim gibi üst teller(E,A,D) çok titrediği ve geri teptiği için hakim olamıyorum. Bilekten çalıyorum. Valla okadar yıldım ki haftalık bir çalışma programına ihtiyacım var çünkü bu çalışmaların nereye gidiğini neye yaradığını bir türlü anlamıyorum. (Bu ara sürekli metronom ile çalışıyorum yavaş yavaş arttırarak sizin dediğiniz gibi ve excel dosyası yaptım hergün başlangıç ve ulaştığım en yüksek hızı yazıyorum)

 • Sonnur Çetinkaya

  Üye
  Haziran 23, 2020 at 12:08 am
  Puan 222 Puan
  Başarılar:
  Kullanıcı Kullanıcı

  Merhaba Hocam, anlatımınız, tekniğiniz ve egzersizler şahane. Bu bilgilerin olduğu bir kitabınız varsa edinmek isterim. Tekniği kavradıktan sonra kitaptan çalışmak daha pratik oluyor benim için. Sevgiler.

 • Özben Özler

  Üye
  Kasım 30, 2020 at 7:44 pm
  Puan 28 Puan
  Öğrenci

  Merhabalar kurslarınız çok güzel ve sürükleyici.Kısa kısa videolardan oluşması benim için çok iyi özellikle armonide.(yeni öğrenmeye başladığım şeylerde dikkatim çabuk dağılır bundan dolayı kısa ve öz tutmanız mükemmeldi.) Benim naçizane önerim telif hakları ve bestelerimizi korumakla ilgili kısa bir video serisi güzel olabilir yönünde.Çünkü bu konuyu çok merak ediyorum ve sizden dinlemek de çok güzel olur Deniz Hocam.Bir de ses sağlığını korumak hakkında bir video serisini İzgi hocadan dinlemek de çok güzel olurdu.Kolay gelsin:)

Sayfa 1 / 3

Log in to reply.