Drop D Akort Düzeni İle Metal Riffleri Çalmak | Elektro Gitar Dersi

Drop D Akort İle Metal Riffleri

Drop D akort düzeninde metal riffleri, standart akorta göre daha karanlık tınlayabiliyor. Bu akort düzeninde benim kullandığım konsept ve fikirleri videoda anlattım.

DROP D Akort Düzeni Nedir?

Standart gitar akortu için gitarımızı 6.telden 1.tele doğru sırasıyla E, A, D, G, B, E notalarına ayarlarız.

Drop D akort düzenini ise en pes nota olan 6.teldeki E notasını tam ses pese çekerek D notasına çekerek ayarlayabiliriz.

Drop D akort düzeninde çalarken alt alta olan perdeleri bastığınız zaman power chord gibi duyulacaktır, bu yüzden power chordlarla daha hızlı hareketler yapmamıza imkan sağlamaktadır.

Ayrıca bu akort düzeni daha karanlık tınladığı için, metal müziğin ruhuna uygun fikirler bulmak da daha kolay olabilir.

VİDEO HAKKINDA

Gitar : Gitar Gibson 60’s Les Paul Classic Honeyburst
Amp : Marshall Silver Jubilee

Elektro Gitarda Teknikler, Gamlar ve Çok Daha Fazlasını Öğrenmek İster Misiniz?

Müzik Üniversitesi’nde bulunan Elektro Gitar kurslarında bir çok konuyu ve tekniği detaylıca öğrenebilir, bu konularda ustalaşmak için bir çok egzersiz bulabilirsiniz. Sitemizde Elektro Gitar için hazırlanmış 15 kursun tamamını bu linkten inceleyebilir ve içeriklerine göz atabilirsiniz.

Müzik Üniversitesi’nin Avantajları

Gam Nedir? Gitarda Gamları Nasıl Öğrenebiliriz?

  • Telefon / Tablet ve bilgisayardan, istediğiniz ortamda çalışın.
  • Videolara Entegre Tab / Notasyon sistemi, tüm cihazlarda tam ekran yapılabilir ve anlatım videolarımıza entegre “Guitar Pro” uygulaması gibi çalışır. Örnek bir soloyu bu linkten inceleyebilirsiniz.
  • Elektro Gitar, Müzik Teorisi(Armoni), Vokal (Şan), Müzik Prodüksiyonu konularında kurslar, saatlerce çalışabileceğiniz ders içeriği. Tüm kurslarımıza buradan göz atabilirsiniz.
  • Müzik Üniversitesi öğrencilerine özel canlı-yayınlar, soru-cevaplar.
  • Müzik Üniversitesi öğrencilerine özel facebook grubu ve forumlar.
Müzik Üniversitesi biriktirdiğim tecrübe ve bilgileri öğrettiğim yer. Eğer henüz Müzik Üniversiteli değilseniz Elektro, Akustik ve Bas Gitar, Şarkı Söyleme, Müzik Teorisi ve Müzik Prodüksiyonu konularında kurslar çalışabileceğiniz,  ortak bir bilinçle daha uzun bir yolu daha kısa zamanda gitmeyi amaçlayan bir hareketin bir parçası olabilirsiniz. Buradan buyrun - Müzik Üniversitesi Nedir?

İlgili Yazılar

Pentatonik Gam Nedir?

Pentatonik Gam Eğer bir süredir gitar çalıyorsanız, muhtemelen dizileri (gamları) ve onları bilmeniz gerektiğini duymuşsunuzdur. Bir anda bir çok gama bakmak ve öğrenmeye çalışmak boğucu…

Elektro Gitarda Legato

Elektro Gitarda Legato Elektro gitarda legato tekniğini uygulayabilmek hızlı ve çok etkileyici duyulan sololar çalmamızı sağlayabilir. Bu tekniği öğrenebilmek, temiz ve hızlı çalabilmek için temelinde…