Elektro Gitarda Gam ve Modlar

Elektro Gitarda Gamlar ve Modlar kursunun amacı müzik üretmeye, solo yazmaya, doğaçlama yapmaya yöneliktir.

Deniz Sayman · Aralık 13, 2022

Elektro Gitarda Gam ve Modlar kursunun amacı müzik üretmeye, solo yazmaya, doğaçlama yapmaya yöneliktir. Sağ ve sol el koordinasyonunu sağlamış, basit akorları bilen ve temel teknikleri oturtmuş ama belli bir yerde tıkanmış, ilerlemek isteyen arkadaşlarımın çok büyük fayda göreceğine inandığım bir içerik hazırladım. Bu kursu çalışmadan önce Yeni Başlayanlar İçin Elektro Gitar kursunu çalışmış veya içeriğinde anlatılanları biliyor olmanızı öneririm.

“Gamlar nedir? Modlar nedir? Elektro gitarda gamları nasıl öğrenebiliriz? Modları nasıl öğrenebiliriz? Kullanılabilir hale getirebilir, solo yazabilir ve doğaçlama yapabiliriz?” gibi bir çok sorunun cevabını bu kurs içeriğindeki derslerde bulacağız.

Gitarist olarak çalarken ve üretirken belirli şekilleri, kalıpları düşünürüz. Bu şekilleri düşünmeden çalabiliyor hale gelmemiz, nasıl tınladıklarını kulağımıza yerleştirmiş olmamız gerekir. Bu üretim sürecinin çok önemli bir aşamasıdır. Bu çalışma hem müzikal anlamda yaratıcılığımızı, hayal gücümüzü geliştirir hem de kulaktan parça çıkartma ve çalma becerimizi geliştirir.

Bu kursta pentatonik, majör, minör gamlar ve modları ile bazı egzotik gamları çalışacağız. Her öğrendiğimiz konu için bir solo, melodi veya riff örneğimiz olacak. Bu gam(dizi)lere çok iyi hakim olmalıyız. Çünkü gitarist olarak düşünce şeklimiz tamamen bu şekillerin, patternlerin yani bu iskeletin üzerine kurulu olacak. Bir melodi veya bir solo çalmak istiyorsak, çok büyük ihtimalle bu kursta çalışacağımız gamlar içinde olacaktır. Dolayısıyla bu dizilere hakim olursak hem istediğimiz şarkıları kulaktan çıkartma yeteneğimiz gelişeceği gibi, tab veya notadan çalışırken de, kas hafızamız bu şekiller üzerine yerleşmiş olacağı için çok daha kolay yol alıyor olacağız. Benim için en önemlisi, bu dizi ve gamlara hakim olduğumuz zaman kendi müziğimizi, kendi melodilerimizi yazabilme yolunu öğrenecek olmamız ve müzik anlamında hayal gücümüzün genişleyecek olması.

Videoya Entegre İnteraktif Tab / Notasyon Sistemi

Elektro Gitarda Gamlar ve Modlar

Gam & Modlar kursumuz Müzik Üniversitesi’nin Videoya Entegre İnteraktif Tab / Notasyon sistemi kullanılmaktadır. Uygulamayı incelemek için bu linke veya resime tıklayabilirsiniz.

Eğitmen Hakkında

Deniz Sayman

Deniz Sayman 1987 yılında Ankara’da doğdu, 2009 yılında Hacettepe Üniversitesi Fizik Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Deniz; Joel Hoekstra(Whitesnake, Cher & Trans-Siberian Orchestra) Greg Howe, Jennifer Batten, Debbie Davies’da dahil olmak üzere bir çok önemli müzisyen ile gitar çalıştı. 2015 yılında Hard Rock grubu “The Madcap”i kurdu. Grup, tüm şarkıların söz ve müziği Deniz’e ait olup, solist İzgi Gültekin’in in de bazı şarkılara katkıda bulunduğu ilk albümü “The Madcap Rising” i 2017 yılında, yeni single’ları Livin’ in a Crime Scene’i yayınladı 2022’de yayınladı. The Madcap bir çok defa Türkiye turnesi yaptı, Ukrayna’da konserler verdi. Türkiye’nin her yanında festivallerde ve özel etkinliklerde yer aldı, konserler verdi. Müzik Üniversitesi Kurucusu The Madcap gitarist / şarkı yazarı geri vokal MSG (Musiki Eserleri Sahipleri Grubu) Üyesi Schecter Guitars sanatçısı

34 Dersler

+3254 kişi çalışıyor
Kayıt Olunmadı

Kurs İçeriği

  • 88 Dersler