Yeni Başlayanlar İçin Elektro Gitar

Sıfırdan elektro gitar öğrenin. Daha önce hiç bir bilginiz olmasa da bu kurslara en temel bilgilerden başlayarak elektro gitar çalmayı öğrenebilirsiniz.

Deniz Sayman · Aralık 13, 2022

Yeni Başlayanlar İçin Elektro Gitar Kursu

Yeni başlayanlar için elektro gitar kursunun amacı gitar çalmak isteyen müzik severlere yol göstermek ve temelde eksikleri olduğunu düşünen gitaristlerin bu eksiklerini gidermeye yardımcı olmaktır. Bu kursu bitirdikten sonra devamı için diğer kurslarımdan faydalanabilirsiniz.

Neler Öğreneceğiz?

Bu kurs içeriğinde gitar nasıl tutulur, sağ el, sol el tekniği, pena tutuşu, tab okuma, akorlar, melodiler, diziler, şarkı örnekleri ve teknik çalışmalar yapacağız. Diziler(gamlar), 4 sesli akorlar, gitar klavyesi üzerinde notaların yerleri, harmonik teknikleri ve whammy bar, rake, bend, vibrato gibi farklı tekniklere göz atacağız. Diğer gitar kurslarımıza başlamadan önce mutlaka bu kursu çalışmanızı, varsa eksiklerinizi gidermenizi tavsiye ediyorum. Sağlam bir temel kurmadan, daha ileri seviyedeki çalışmalara yoğunlaşmak, ilerleme hızınızı çok azaltacağı gibi, yanlış alışkanlıklar edinmenize sebep olacağı için size mutlaka problemler de çıkartacaktır. Sakin ve yavaş bir şekilde, çaldığınız egzersizlerden, yaptığınız müzikten, gitarınızdan çıkarttığınız sesten keyif alarak, her gün en az yarım saat ile 1 saat arası bir çalışma ile çok kısa zamanda kendinizdeki gelişimi görebilirsiniz.

Videoya Entegre İnteraktif Tab / Notasyon Sistemi

Yeni Başlayanlar İçin Elektro Gitar

Bu kursumuz Müzik Üniversitesi’nin Videoya Entegre İnteraktif Tab / Notasyon sistemi kullanılmaktadır. Uygulamayı incelemek için bu linke veya resime tıklayabilirsiniz.

Eğitmen Hakkında

Deniz Sayman

Deniz Sayman 1987 yılında Ankara’da doğdu, 2009 yılında Hacettepe Üniversitesi Fizik Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Deniz; Joel Hoekstra(Whitesnake, Cher & Trans-Siberian Orchestra) Greg Howe, Jennifer Batten, Debbie Davies’da dahil olmak üzere bir çok önemli müzisyen ile gitar çalıştı. 2015 yılında Hard Rock grubu “The Madcap”i kurdu. Grup, tüm şarkıların söz ve müziği Deniz’e ait olup, solist İzgi Gültekin’in in de bazı şarkılara katkıda bulunduğu ilk albümü “The Madcap Rising” i 2017 yılında, yeni single’ları Livin’ in a Crime Scene’i yayınladı 2022’de yayınladı. The Madcap bir çok defa Türkiye turnesi yaptı, Ukrayna’da konserler verdi. Türkiye’nin her yanında festivallerde ve özel etkinliklerde yer aldı, konserler verdi. Müzik Üniversitesi Kurucusu The Madcap gitarist / şarkı yazarı geri vokal MSG (Musiki Eserleri Sahipleri Grubu) Üyesi Schecter Guitars sanatçısı

34 Dersler

+3244 kişi çalışıyor
Kayıt Olunmadı

Kurs İçeriği

  • 90 Dersler