Yeni Başlayanlar İçin Bas Gitar Kursu

Deniz Sayman · Aralık 14, 2022

Yeni başlayanlar için bas gitar kursunun amacı, bas gitar çalmak isteyen müzik severlere yol göstermek ve temelde eksikleri olduğunu düşünen gitaristlerin bu eksiklerini gidermeye yardımcı olmaktır. Bu kursu bitirdikten sonra devamı için diğer kurslarımdan faydalanabilirsiniz.

Müziğin çok önemli bir parçası, hem ritm hem melodi enstrumanıdır bas gitar. Davulla birlikte şarkıların temelini oluşturur. Sağlam bir temel tüm şarkının güzel duyulmasını, tüm grubun daha iyi çalabilmesini sağlayacaktır. Bu yüzden bas gitaristin doğru metronomda, doğru bir armoni ve güzel fikirlerle müziğin bir parçası olması gerekir.

Bu çalışmaları birlikte yaparak, müziğe nasıl katkıda bulunabileceğimizi, nasıl güzel melodiler yazabileceğimizi ve enstrumanımıza nasıl hakim olabileceğimizi öğreneceğiz.

Bu kurs içeriğinde bas gitar nasıl tutulur, sağ el, sol el tekniği, tab okuma, akorlar, melodiler, diziler, şarkı örnekleri ve teknik çalışmalar yapacağız. Temeli oturttuktan sonra, diziler(gamlar), 4 sesli akorlar, gitar klavyesi üzerinde notaların yerleri, slap ve pop gibi farklı tekniklere göz atacağız. Tabii ki işin keyifli olan kısmı, şarkı ve kolay bas gitar riffleriçalışmaları da yapacağız. Diğer bas gitar kurslarımıza başlamadan önce mutlaka bu kursu çalışmanızı, varsa eksiklerinizi gidermenizi tavsiye ediyorum. Sorularınız varsa mutlaka forumlarımızda yardım isteyiniz. Sağlam bir temel kurmadan, daha ileri seviyedeki çalışmalara yoğunlaşmak, ilerleme hızınızı çok azaltacağı gibi, yanlış alışkanlıklar edinmenize sebep olacağı için size mutlaka problemler de çıkartacaktır. Sakin ve yavaş bir şekilde, çaldığınız egzersizlerden, yaptığınız müzikten, gitarınızdan çıkarttığınız sesten keyif alarak, her gün en az yarım saat ile 1 saat arası bir çalışma ile çok kısa zamanda kendinizdeki gelişimi görebilirsiniz.

Videoya Entegre İnteraktif Tab / Notasyon Sistemi

Yeni Başlayanlar İçin Elektro Gitar

Bu kursumuz Müzik Üniversitesi’nin Videoya Entegre İnteraktif Tab / Notasyon sistemi kullanılmaktadır. Uygulamayı incelemek için bu linke veya resime tıklayabilirsiniz.

About Instructor

Deniz Sayman

Deniz Sayman 1987 yılında Ankara’da doğdu, 2009 yılında Hacettepe Üniversitesi Fizik Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Deniz; Joel Hoekstra(Whitesnake, Cher & Trans-Siberian Orchestra) Greg Howe, Jennifer Batten, Debbie Davies’da dahil olmak üzere bir çok önemli müzisyen ile gitar çalıştı. 2015 yılında Hard Rock grubu “The Madcap”i kurdu. Grup, tüm şarkıların söz ve müziği Deniz’e ait olup, solist İzgi Gültekin’in in de bazı şarkılara katkıda bulunduğu ilk albümü “The Madcap Rising” i 2017 yılında, yeni single’ları Livin’ in a Crime Scene’i yayınladı 2022’de yayınladı. The Madcap bir çok defa Türkiye turnesi yaptı, Ukrayna’da konserler verdi. Türkiye’nin her yanında festivallerde ve özel etkinliklerde yer aldı, konserler verdi. Müzik Üniversitesi Kurucusu The Madcap gitarist / şarkı yazarı geri vokal MSG (Musiki Eserleri Sahipleri Grubu) Üyesi Schecter Guitars sanatçısı

27 Dersler

Kayıt Olunmadı

Kurs Includes

  • 29 Dersler