Şarkı & Söz Yazmak, Bestecilik Kursu

Deniz Sayman · Aralık 14, 2022

Şarkı & Söz Yazmak, Bestecilik kursunda, bir şarkının yaratım sürecini, şarkıyı oluşturan elementleri, olası trafiğini konuşacağız ve farklı tarzlardaki hit olmuş şarkıları bu bakış açılarıyla inceleyeceğiz. Bu incelemeyi yapmamızın sebebi, onlardan öğrenmek ve kendi yolumuzu, tarzımızı bulabilmek için başkalarının aklındakini anlamaya çalışmak. Onları anladığımızda ve bazı kalıpları öğrendiğimizde, ister bu kalıplara bağlı kalmayı, ister bu kalıpların dışına çıkabilmeyi öğrenmiş olacağız.

16 yaşımdan beri yüzlerce şarkı yazdım. Bunların çoğunu hiç kaydetmedim, bir çoğu bilgisayarımda demo olarak duruyor, çünkü kullanılacak kadar veya geliştirmeye değecek kadar iyi değiller. Ama onları yaza yaza daha iyisini yapmayı öğrendim. Bu süreçte öğrendiklerimi, kendinizi şarkı ve söz yazarı olarak nasıl geliştirebileceğinizi, tıkandığınız zaman neler yapabileceğiniz konusundaki yönlendirmelerimi bu kursta sizinle paylaşacağım.

Neler Öğreneceğiz?

Bir şarkının “beste”nin baştan sona oluşma sürecini konuşacağız;

  • Baştan sona şarkının yayınlanana kadar geçtiği aşamalar,
  • Şarkıyı oluşturan parçalar,
  • Bir şarkının olası bölümleri (trafik) ve aktif dinleme,
  • Söz yazmak.

Yazdığımız şarkı ve sözlerin gelişmesi için sürekli araştırmaya, birikimimizi geliştirmeye devam etmeliyiz. Bu kurtaki bakış açılarını hayatınıza uyguladıkça, algılarınız daha da açılacaktır.

About Instructor

Deniz Sayman

Deniz Sayman 1987 yılında Ankara’da doğdu, 2009 yılında Hacettepe Üniversitesi Fizik Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Deniz; Joel Hoekstra(Whitesnake, Cher & Trans-Siberian Orchestra) Greg Howe, Jennifer Batten, Debbie Davies’da dahil olmak üzere bir çok önemli müzisyen ile gitar çalıştı. 2015 yılında Hard Rock grubu “The Madcap”i kurdu. Grup, tüm şarkıların söz ve müziği Deniz’e ait olup, solist İzgi Gültekin’in in de bazı şarkılara katkıda bulunduğu ilk albümü “The Madcap Rising” i 2017 yılında, yeni single’ları Livin’ in a Crime Scene’i yayınladı 2022’de yayınladı. The Madcap bir çok defa Türkiye turnesi yaptı, Ukrayna’da konserler verdi. Türkiye’nin her yanında festivallerde ve özel etkinliklerde yer aldı, konserler verdi. Müzik Üniversitesi Kurucusu The Madcap gitarist / şarkı yazarı geri vokal MSG (Musiki Eserleri Sahipleri Grubu) Üyesi Schecter Guitars sanatçısı

27 Dersler

Not Enrolled

Kurs Includes

  • 23 Dersler