Özgür Kalaycıoğlu Akustik Gitar Masterclass

Özgür Kalaycıoğlu · Aralık 14, 2022

Bu kursu çalışmadan önce Yeni Başlayanlar İçin Akustik Gitar kursunu çalışmış olmanızı öneririz.

Özgür Kalaycıoğlu’nun yıllar boyunca sahne ve kayıtta biriktirdiği tecrübelerini paylaştığı akustik gitar kursunda, akustik gitarı tutuşundan, enstrumandan çıkartabileceğimiz farklı seslere, ritim örnekleri, çalışma ve şarkı incelemelerine kadar bir çok bilgi bulabilirsiniz.

Neler Öğreneceğiz?

Bu kurs içeriğinde akustik gitarda sağ el, sol el tekniği, pena tutuşu, akustik gitaristin müziğe bakış açısı, ritim örnekleri, şarkı incelemeleri yapacağız. Yeni Başlayanlar İçin Akustik Gitar kursunda öğrendiğimiz temel bilgileri, akorları ve teknikleri, Özgür Kalaycıoğlu’nun bakış açısından görecek ve daha ileri götüreceğiz. Bu teknik ve ritim örneklerini kullanarak şarkı çalışmaları yapacağız.

Eğitmen Hakkında

Özgür Kalaycıoğlu

Özgür Kalaycıoğlu, 1975 yılında Ankara'da doğdu. Ailesinin aktif olarak müzik içerisinde olması küçük yaşlardan itibaren müzik ile ilgilenmesine sebep oldu. İlk gitarının 12 yaşında doğum günü hediyesi olarak aldı. Bir heves ile başladığı gitar serüveni 1986 yılında bir başka doğum günü hediyesi olarak "Peter Gabriel - So" albümünün gelmesiyle tamamen başka bir dünyaya evrildi. Nurkan Renda ile gitar dersleri yaptı. 17 yaşından itibaren aktif olarak sahne almaya başladı. Lise döneminde THAPSUS adında bir gruba katıldı ve 4 yıl boyunca aktif olarak konserler verdi. Müzik ve sözlerin çöğunun kendisine ait olduğu "Dark Dream" adında bir debut albüm çıkardı. Liseden sonra Bilkent Üniversitesi Grafik Tasarım bölümünü kazandı ve üniversite hayatına başladı. Ancak gece sahne ve gündüz okul kombosu çok iyi gitmeyince 3 yıl sonra okulu bırakarak askere gitti. Askerlikte de aktif olarak müzik yaptı. Yönetmenliğini Melih Altınok'un yaptığı "Beyaz Yüzler" adlı kısa metrajlı belgesel filminin tüm müziklerini yaptı. Filmin müzikleri 3.Akbank Kısa Film Festivali 2006'da mansiyon ödülüne layık görüldü. ABRSM ve LCM gibi uluslararası geçerliliği olan sertifikalar aldı ve 2006 yılında Özel Yamaha Müzik kursunda gitar öğretmeni olarak işe başladı. Bu süre zarfında bir çok baterist ile çalışarak özel dersler aldı ve 2. branş olarak bateriyi eğitim bilgilerine ekledi. 2017 yılında okulun kurucu temsilciliğini alarak Özel Ankara Mavi Nota Müzik ve Dans Akademisinin yönetimine geçti. Halen aktif olarak Akademide gitar, müzik teorisi ve bateri derslerine girmektedir. 2009 yılında albüm projesi için bir araya gelen ve 2013 yılında nihai kadrosuna karar veren TORK, 2011 yılında Nurkan Renda ile profesyonel ile çalışmaya başladı. Bu süreçte Alen Konakoğlu, Fulya Renda, Ete Kurttekin, Lerzan Özbay, Ali İsmail Köse gibi müzisyenlerle çalıştı. 2017 yılında beste, düzenleme, kayıt ve miks süreçlerini tamamladı ve 2018 yılında "Aradığınız Kişiye Ulaşılamıyor" adlı albümü çıkardı. MSG üyesi olan Özgür Kalaycıoğlu halen aktif olarak beste yapımına devam etmektedir.

1 Kurs

+3433 kişi çalışıyor
Kayıt Olunmadı

Kurs İçeriği

  • 17 Dersler