Müzik Teorisi (Armoni) – 2

Deniz Sayman · Aralık 14, 2022

Müzik teorisi (armoni) – 2 , İlk kursun devamı niteliğindedir. Eğer eksikleriniz varsa, önce bu kursu çalışmanızı öneririz.

Fizik eğitimi almış biri olarak benim müzik teorisine yaklaşımım ezberlemeyi minimize etmek yönünde. Neyin, nasıl ve neden olduğunu anlamak ve öğrencilerimin de anlamasını sağlamak. Bu konseptleri anladığınız zaman istediğiniz tonda, var olan herhangi bir dizi veya akoru kendiniz bulabilirsiniz. Daha önce bildiğiniz temelin üzerine çıkmak, hayal gücünüzü ve bilginizi daha da genişletmek istiyorsanız bu kurs sizin için uygun.

İlk kursta temel bilgilerden bahsetmiştik. Burada kısa bir özet sonrası daha işleri biraz daha detaylandıracağız. Farklı tınılar yakalayabilmemizi sağlayacak olan modlar konusuna değineceğiz. Ionian, Dorian, Phyrgian, Lydian, Mixolydian, Aeolian ve Locrian modları nedir? Nasıl tınlatılır bunlardan bahsedeceğiz. İlk kursta bahsettiğimiz aralıklar konusunu daha detaylı inceleyecek ve konsonant / disonant özelliklerinden bahsedeceğiz. Bu bilgiler hem enstruman çalarken hem de kendi bestelerinizi yaparken veya bunlar bilgisayarda kaydederken çok işinize yarayacak. Tabii ki bu bilgilere hakimiyet zamanla gelecek ve zamanla kendi alanımıza nasıl uygulamamız gerektiğini öğrenmemiz gerekecek.

Eğitmen Hakkında

Deniz Sayman

Deniz Sayman 1987 yılında Ankara’da doğdu, 2009 yılında Hacettepe Üniversitesi Fizik Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Deniz; Joel Hoekstra(Whitesnake, Cher & Trans-Siberian Orchestra) Greg Howe, Jennifer Batten, Debbie Davies’da dahil olmak üzere bir çok önemli müzisyen ile gitar çalıştı. 2015 yılında Hard Rock grubu “The Madcap”i kurdu. Grup, tüm şarkıların söz ve müziği Deniz’e ait olup, solist İzgi Gültekin’in in de bazı şarkılara katkıda bulunduğu ilk albümü “The Madcap Rising” i 2017 yılında, yeni single’ları Livin’ in a Crime Scene’i yayınladı 2022’de yayınladı. The Madcap bir çok defa Türkiye turnesi yaptı, Ukrayna’da konserler verdi. Türkiye’nin her yanında festivallerde ve özel etkinliklerde yer aldı, konserler verdi. Müzik Üniversitesi Kurucusu The Madcap gitarist / şarkı yazarı geri vokal MSG (Musiki Eserleri Sahipleri Grubu) Üyesi Schecter Guitars sanatçısı

34 Dersler

+3432 kişi çalışıyor
Kayıt Olunmadı

Kurs İçeriği

  • 27 Dersler