Legato kursunu anlayarak çalabilmek için; çalışmadan önce “Yeni Başlayanlar İçin Elektro Gitar” ve “Gam & Mod” kurslarının çalışılmış olması veya bu kurslarda anlatılan bilgilere hakim olmakta çok büyük fayda vardır. Bu bilgiler olmadan müzik, armoni temeli olmadan sadece teknik çalışılabilir, bu da kendi müziğinizde kullanılabilecek bir bilgi olmayacaktır.

Açıklama

Bu kursun amacı “Legato” tekniğini öğrenmek, bu tekniğe hakim olabilmek ve bir müzik temeline oturtup kullanabilir hale gelmektir.

Bu kursu boyunca, bu tekniği nasıl doğru olarak kullanabileceğimizi öğrenmenin yanı sıra, dizilerle de ilişkilendireceğiz. Ve tabii ki bu tekniğin kullanıldığı şarkı bölümlerini çalışarak öğrendiğimiz temeli uygulamaya geçirmeye çalışacağız. “Gam & Mod” kursunda öğrendiğimiz dizi ve pozisyonları kullanacağımız için, bu kursu çalışmış olarak gelmeniz sizin için çok daha faydalı olacaktır. Bu teknik duygusal bir hissiyata sahip olup, bir yandan da alternate picking ile ulaşılması zor olan hızlanara ulaşmamızda bize yardımcı olacaktır. Bütün çalışmalara yavaş ve metronomla çalışarak başlayıp, doğru ve temiz çaldıkça hızlandırırsanız, kurstan çok daha fazla verim alırsınız. Temiz ve doğru çalmak hızlı çalmaktan önce gelmelidir. Bu konuyla ilgili olarak Hızlı Elektro Gitar Çalma Prensipleri (Hızlanmak)makalemize göz atabilirsiniz.

Videoya Entegre İnteraktif Tab / Notasyon Sistemi

Legato

Bu kursumuz Müzik Üniversitesi’nin Videoya Entegre İnteraktif Tab / Notasyon sistemi kullanılmaktadır. Uygulamayı incelemek için bu linke veya resime tıklayabilirsiniz.

Eğitmen Hakkında

Deniz Sayman

Deniz Sayman 1987 yılında Ankara’da doğdu, 2009 yılında Hacettepe Üniversitesi Fizik Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Deniz; Joel Hoekstra(Whitesnake, Cher & Trans-Siberian Orchestra) Greg Howe, Jennifer Batten, Debbie Davies’da dahil olmak üzere bir çok önemli müzisyen ile gitar çalıştı. 2015 yılında Hard Rock grubu “The Madcap”i kurdu. Grup, tüm şarkıların söz ve müziği Deniz’e ait olup, solist İzgi Gültekin’in in de bazı şarkılara katkıda bulunduğu ilk albümü “The Madcap Rising” i 2017 yılında, yeni single’ları Livin’ in a Crime Scene’i yayınladı 2022’de yayınladı. The Madcap bir çok defa Türkiye turnesi yaptı, Ukrayna’da konserler verdi. Türkiye’nin her yanında festivallerde ve özel etkinliklerde yer aldı, konserler verdi. Müzik Üniversitesi Kurucusu The Madcap gitarist / şarkı yazarı geri vokal MSG (Musiki Eserleri Sahipleri Grubu) Üyesi Schecter Guitars sanatçısı

34 Dersler

+3434 kişi çalışıyor
Kayıt Olunmadı

Kurs İçeriği

  • 22 Dersler