Hybrid Picking Tekniği

Deniz Sayman · Aralık 14, 2022

Elektro Gitarda Hybrid Picking Tekniği kursunun amacı gitar çalımına farklı bir yaklaşım katmak isteyen isteyen gitaristlere yol göstermek ve hybrid picking tekniği ile hem penayı hem parmakları aynı anda kullanarak kullanabileceğiniz fikirleri öğretmektir. Bu kursu çalışmadan önce, eğer gitara yeni başlıyorsanız “Yeni Başlayanlar İçin Elektro Gitar”, eğer gitar çalmayı biliyor ancak gamlara hakim değilseniz “Elektro Gitar (Orta – İleri Seviye)” kurslarımı çalışmanızı öneririm.

Elektro gitar temellerini Yeni Başlayanlar İçin Elektro Gitar ve Elektro Gitar (Orta – İleri  Seviye) kurslarım ile attık. Bu kurslarda inşa ettiğimiz sağlam temelin üzerine artık farklı teknikleri çalışmanın, öğrendiğimiz gam ve şekillerin iskeletinin üzerine farklı bakış açıları uygulamanın zamanı geldi.

Elektro Gitar’da Hybrid Picking  pena ve sağ el parmaklarımızı birlikte kullanarak uyguladığımız bir çalım tekniğidir.Daha önceki kurslarda öğrendiğimiz gamların, akor şekillerinin seslerini alarak bunları hybrid picking tekniği ile, farklı patternlerle çalacağız. Bu da bize değişik bir duyum ve gitar klavyesine farklı bir yaklaşım sağlayacak.

Bu şekilleri ve paternleri Hybrid Picking tekniğine göre çalıştıktan sonra örnek sololar çalışarak yaptığımız bu çalışmaları müzik içinde çalacağız.

Videoya Entegre İnteraktif Tab / Notasyon Sistemi

Yeni Başlayanlar İçin Elektro Gitar

Bu kursumuz Müzik Üniversitesi’nin Videoya Entegre İnteraktif Tab / Notasyon sistemi kullanılmaktadır. Uygulamayı incelemek için bu linkeveya resime tıklayabilirsiniz.

Eğitmen Hakkında

Deniz Sayman

Deniz Sayman 1987 yılında Ankara’da doğdu, 2009 yılında Hacettepe Üniversitesi Fizik Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Deniz; Joel Hoekstra(Whitesnake, Cher & Trans-Siberian Orchestra) Greg Howe, Jennifer Batten, Debbie Davies’da dahil olmak üzere bir çok önemli müzisyen ile gitar çalıştı. 2015 yılında Hard Rock grubu “The Madcap”i kurdu. Grup, tüm şarkıların söz ve müziği Deniz’e ait olup, solist İzgi Gültekin’in in de bazı şarkılara katkıda bulunduğu ilk albümü “The Madcap Rising” i 2017 yılında, yeni single’ları Livin’ in a Crime Scene’i yayınladı 2022’de yayınladı. The Madcap bir çok defa Türkiye turnesi yaptı, Ukrayna’da konserler verdi. Türkiye’nin her yanında festivallerde ve özel etkinliklerde yer aldı, konserler verdi. Müzik Üniversitesi Kurucusu The Madcap gitarist / şarkı yazarı geri vokal MSG (Musiki Eserleri Sahipleri Grubu) Üyesi Schecter Guitars sanatçısı

34 Dersler

+3433 kişi çalışıyor
Kayıt Olunmadı

Kurs İçeriği

  • 28 Dersler