Hayko Cepkin Brutal Vokal Tekniği

Deniz Sayman · Aralık 14, 2022

Hayko Cepkin bu seride nefes, brutal vokal ve mikrofon tekniğinden bahsetmektedir.

Hayko Cepkin uzun yıllar konservatuar, koro ve şan çalışmaları sonucunda, çok merak edilen, az kişinin sağlığına zarar vermeden, doğru teknikle uygulayabildiği “Brutal Vokal” tekniğini, doğru bir şekilde kullanabilmeyi bulmuş. Kendi bulduğu bu yeri ve nasıl kullandığını anlattığı bu video serisi size bir kapı açacaktır. Ancak anlatımı basit olan tekniği bulmanın yıllar alacağını mutlaka hesaba katmalısınız.

Bu tekniğin nasıl yapıldığını anlamak ve öğrenmek, Hayko Cepkin’in diyafram ve mikrofon tekniklerini anlayabilmek için bu videoları izlemekte fayda olacaktır. Ancak, diyafram tekniğini iyice oturtmadan “Brutal Vokal” tekniğini kendinize zarar vermemek adına denememenizi öneririz. Eğer daha önce şarkı söylemediyseniz veya temel teknikleri tam olarak oturtamadıysanız, bu videoda anlatılan teknikleri çalışmadan önce öğretmenimiz İzgi Gültekin’in vokal derslerini çalışmanızı ve şarkı söyleyişinizle ilgili sürekli olarak geri bildirim istemenizi öneririz.

Şarkı söylerken, vokal yaparken ses sağlığı ve ses tellerini korumak çok önemlidir. Sağlam bir teknik oturtmadan yapılan brutal vokal ve türevleri, önce sesinizin kısılmasına, nodül gibi rahatsızlıklara ve sürekli yapıldığı zaman da, uzun vadede sesinizde kalıcı hasarlara sebep olabilir. Bu yüzden bu tekniği çok sağlam bir temelin üzerine yavaş yavaş inşa etmek gerekir.

Eğitmen Hakkında

Deniz Sayman

Deniz Sayman 1987 yılında Ankara’da doğdu, 2009 yılında Hacettepe Üniversitesi Fizik Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Deniz; Joel Hoekstra(Whitesnake, Cher & Trans-Siberian Orchestra) Greg Howe, Jennifer Batten, Debbie Davies’da dahil olmak üzere bir çok önemli müzisyen ile gitar çalıştı. 2015 yılında Hard Rock grubu “The Madcap”i kurdu. Grup, tüm şarkıların söz ve müziği Deniz’e ait olup, solist İzgi Gültekin’in in de bazı şarkılara katkıda bulunduğu ilk albümü “The Madcap Rising” i 2017 yılında, yeni single’ları Livin’ in a Crime Scene’i yayınladı 2022’de yayınladı. The Madcap bir çok defa Türkiye turnesi yaptı, Ukrayna’da konserler verdi. Türkiye’nin her yanında festivallerde ve özel etkinliklerde yer aldı, konserler verdi. Müzik Üniversitesi Kurucusu The Madcap gitarist / şarkı yazarı geri vokal MSG (Musiki Eserleri Sahipleri Grubu) Üyesi Schecter Guitars sanatçısı

34 Dersler

+3459 kişi çalışıyor
Kayıt Olunmadı

Kurs İçeriği

  • 5 Dersler