Evde Müzik Prodüksiyonuna Giriş

Deniz Sayman · Aralık 14, 2022

Evde Müzik Prodüksiyonuna Giriş kursunun amacı bütçe ve amaca yönelik ev stüdyosu kurmaya, bu stüdyodaki ekipmanlardan maksimum verimi alarak, müziğinizi tertemiz kaydetmenizi sağlamaktadır. Kurs süresince, fikirleri oluşturduğum bir şarkının bölümünün tüm enstrumanlarını kayıt ve edit süreçlerini anlatarak gerçekleştirdim.

Kurs içeriğinden tam verim alabilmek için bir kayıt programı, tercihen Logic Pro X kurmuş olmanızı öneririm. Ancak hangi programı kullandığınızın bir önemi yok, bu işin mantığını konuştuğumuz için her programda çalışabilirsiniz. 

Tüm müziksever arkadaşlarımın kendi müziklerini kaydedebilmeleri için bu kurs içeriğini oluşturdum.

Önce stüdyomuzda gerekli ekipmanların neler olduklarını ve bu ekipmanları nasıl kullanabileceğimizi öğreneceğiz. Kayıt programları (DAW)’ların ne oldukları, nasıl kullanıldıklarını anlayacağız.

Müzik prodüksiyonu yaparken bilmemiz gereken terminolojiden, terimlerden bahsedeceğiz.

Bu bilgileri ve ekipmanları kullanarak ev stüdyomuzda kendi müziğimizi tertemiz nasıl kaydedebileceğimizi, gerekli editleri yaparak mixe nasıl hazırlayacağımızı öğreneceğiz.

Yaklaşık 16 yıldır kendi ev stüdyomda düzenlemeler, demolar, mixler ve profesyonel olarak yayınlanmış işler yapıyorum.

Bu işi evde yapmanın yanı sıra, profesyonel müzik stüdyolarında asistan olarak çalıştım, albüm prodüksiyonlarında co-producer olarak yer aldım ve kendi profesyonel işlerimi yaptığım ev stüdyomu kurdum.

Bu süreç boyunca Pop-Rock’dan elektroniğe, Hard Rock ve Heavy Metal’e kadar bir çok tarzda şarkılar yazdım ve demolarını kaydettim.

Çoğunun sözü, müziği ve düzenlemesi bana ait olan 2 albüm yayınladım. 15 yıldır aktif olarak gitar ve armoni dersleri veriyorum.

Müzisyenliğimi de dahil ederek 20 senelik bu birikimimi, Evde Müzik Prodüksiyonu 1 : Ekipman, Kayıt ve Edit kursumda sizlere sunuyorum.

Müzik yolculuğunuzun bir parçası olacağım için çok heyecanlıyım.

İyi çalışmalar!

Eğitmen Hakkında

Deniz Sayman

Deniz Sayman 1987 yılında Ankara’da doğdu, 2009 yılında Hacettepe Üniversitesi Fizik Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Deniz; Joel Hoekstra(Whitesnake, Cher & Trans-Siberian Orchestra) Greg Howe, Jennifer Batten, Debbie Davies’da dahil olmak üzere bir çok önemli müzisyen ile gitar çalıştı. 2015 yılında Hard Rock grubu “The Madcap”i kurdu. Grup, tüm şarkıların söz ve müziği Deniz’e ait olup, solist İzgi Gültekin’in in de bazı şarkılara katkıda bulunduğu ilk albümü “The Madcap Rising” i 2017 yılında, yeni single’ları Livin’ in a Crime Scene’i yayınladı 2022’de yayınladı. The Madcap bir çok defa Türkiye turnesi yaptı, Ukrayna’da konserler verdi. Türkiye’nin her yanında festivallerde ve özel etkinliklerde yer aldı, konserler verdi. Müzik Üniversitesi Kurucusu The Madcap gitarist / şarkı yazarı geri vokal MSG (Musiki Eserleri Sahipleri Grubu) Üyesi Schecter Guitars sanatçısı

34 Dersler

+3432 kişi çalışıyor
Kayıt Olunmadı

Kurs İçeriği

  • 76 Dersler