Bend & Vibrato Çalışmaları

Deniz Sayman · Ocak 25, 2023

Bend & Vibrato Çalışmaları kursunu çalışarak, elektro gitaristlerin çalımlarına duygu ve ifade katmak için kullandığı bu iki çok önemli tekniğe çok daha hakim olabilirsiniz.

Bend tekniği göründüğünden çok daha zordur çünkü kulak ve kas hafızasının birleşimi ile ancak doğru entonasyonda çalabiliriz. Bu birleşim neyi nasıl çalışacağımızı bilmek, hatalı olduğumuz zaman fark ederek doğruluk oranımızı arttırmak ve günlük çalışmalar yapmaktan geçiyor.

Vibrato tekniği de benzer şekilde göründüğünden daha zor bir tekniktir çünkü yine kulak ve kas hafızasını düzgün oturtmanın yanı sıra, ritmi de düzgün şekilde verebilmek gerekir.

Bend ve vibrato teknikleri göründüğünden daha zor olsa, kimi gitar öğrencileri tarafından üzerine düşülmese de çalımınızın etkisini arttırabilecek en önemli etkenlerdendir. Bend & Vibrato Çalışmaları kursunda kendinizi geliştirerek, çaldığınız solo ve melodilerinizde çok daha yoğun duygular aktarabildiğinizi göreceksiniz.

Kursta gerekli bölümlere geldiğiniz zaman Bend ve Vibrato için günlük çalışma rutinleri bulacaksınız. Bu rutinleri aylarca, gerekirse bir yıl boyunca çalışmanızdan 10-20dk ayırarak her gün yapmanızı öneririm.

Videoya Entegre İnteraktif Tab / Notasyon Sistemi

Yeni Başlayanlar İçin Elektro Gitar

Eğitmen Hakkında

Deniz Sayman

Deniz Sayman 1987 yılında Ankara’da doğdu, 2009 yılında Hacettepe Üniversitesi Fizik Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Deniz; Joel Hoekstra(Whitesnake, Cher & Trans-Siberian Orchestra) Greg Howe, Jennifer Batten, Debbie Davies’da dahil olmak üzere bir çok önemli müzisyen ile gitar çalıştı. 2015 yılında Hard Rock grubu “The Madcap”i kurdu. Grup, tüm şarkıların söz ve müziği Deniz’e ait olup, solist İzgi Gültekin’in in de bazı şarkılara katkıda bulunduğu ilk albümü “The Madcap Rising” i 2017 yılında, yeni single’ları Livin’ in a Crime Scene’i yayınladı 2022’de yayınladı. The Madcap bir çok defa Türkiye turnesi yaptı, Ukrayna’da konserler verdi. Türkiye’nin her yanında festivallerde ve özel etkinliklerde yer aldı, konserler verdi. Müzik Üniversitesi Kurucusu The Madcap gitarist / şarkı yazarı geri vokal MSG (Musiki Eserleri Sahipleri Grubu) Üyesi Schecter Guitars sanatçısı

34 Dersler

+3245 kişi çalışıyor
Kayıt Olunmadı

Kurs İçeriği

  • 25 Dersler