Akorların Yaratıcı Kullanımı

Deniz Sayman · Aralık 13, 2022

Akorların yaratıcı kullanımı kursunda, “Akorları gitar üzerinde nasıl farklı tınlatabiliriz?” “Bildiğimiz akorları nasıl evirebilir ve daha değişik hissiyatlar elde edebiliriz?” sorularının cevaplarını bulacağız.

Bu kursu çalışmadan önce “Yeni Başlayanlar İçin Elektro Gitar” kursunu çalışmış, yani temel teknikleri oturtmuş olmanız, basit akorları basabiliyor ve aralık konusunda basit bir altyapınız olması gerekir. Çalışacağımız konuların sebebini, nereden geldiklerini tam olarak anlayabilmek adına Müzik Teorisi (Armoni) – 1 ve  “Gam & Mod” kurslarını da çalışmış olmanızı öneririm.

Bu kursta aralıklar ve bu aralıklardan faydalanarak akorları nasıl kurabileceğimizi konuşacağız. Bu aralıkları çevirecek ve farklı bize farklı hissiyatlar, farklı çalım pozisyonları sunacak olan çevrim akorları (inversions) elde edeceğiz. Öğreneceğimiz çevrim akorlar pop, blues, funk, rock, hard rock, metal ve türevleri gibi bir çok müzik tarzında uygulanabilir ve güzel sonuçlar, güzel sesler verir.

Videoya Entegre İnteraktif Tab / Notasyon Sistemi

Akorların Yaratıcı Kullanımı

Akorların Yaratıcı Kullanımı kursumuzda, pdf ve görseller yanı sıra Müzik Üniversitesi’nin Videoya Entegre İnteraktif Tab / Notasyon sistemi kullanılmaktadır. Uygulamayı incelemek için bu linke veya resime tıklayabilirsiniz.

Eğitmen Hakkında

Deniz Sayman

Deniz Sayman 1987 yılında Ankara’da doğdu, 2009 yılında Hacettepe Üniversitesi Fizik Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Deniz; Joel Hoekstra(Whitesnake, Cher & Trans-Siberian Orchestra) Greg Howe, Jennifer Batten, Debbie Davies’da dahil olmak üzere bir çok önemli müzisyen ile gitar çalıştı. 2015 yılında Hard Rock grubu “The Madcap”i kurdu. Grup, tüm şarkıların söz ve müziği Deniz’e ait olup, solist İzgi Gültekin’in in de bazı şarkılara katkıda bulunduğu ilk albümü “The Madcap Rising” i 2017 yılında, yeni single’ları Livin’ in a Crime Scene’i yayınladı 2022’de yayınladı. The Madcap bir çok defa Türkiye turnesi yaptı, Ukrayna’da konserler verdi. Türkiye’nin her yanında festivallerde ve özel etkinliklerde yer aldı, konserler verdi. Müzik Üniversitesi Kurucusu The Madcap gitarist / şarkı yazarı geri vokal MSG (Musiki Eserleri Sahipleri Grubu) Üyesi Schecter Guitars sanatçısı

34 Dersler

+3431 kişi çalışıyor
Kayıt Olunmadı

Kurs İçeriği

  • 27 Dersler