Reply To: Kurslarla İlgili Talepleriniz

 • Deniz Sayman

  Organizer
  Ağustos 6, 2023 at 7:29 am
  Puan 2,185 Puan
  Başarılar:
  Ogretmen

  Merhaba, özel mesajla yanıtlamıştım ama buradan da yanıtlayayım.

  Baştan sizi bu konseptlere maruz bırakarak kulak aşinalığı ve kas hafızası yaratmak amacıyla bu seviyede bu çalışmaları veriyorum. Zaten dizilere bu aşamada çok detaylı bir şekilde girmiyoruz, parmak egzersizi seviyesinde bir çalışma yapıyoruz. Eğer kafanızı karıştırıyorsa isimlerini düşünmeyin, majör ya da minör fark etmez, parmak egzersizi olarak da düşünebilirsiniz. İleride daha detaylı bir şekilde üzerinde duracağız.

  Notaların yerlerini ve dizilimlerini öğrenmeniz bir kaç haftanızı alabilir. Daha gitar çalmayı öğrenmeden, enstrumandan keyif almaya başlamadan çalışan arkadaşlarımı teorik bilgiye maruz bırakıp sıkılmalarını pek tercih etmiyorum. Sürece güvenin, merak etmeyin bu sistem çalışıyor.

  Bahsettiğiniz çalışmadan önce dizilerin ne olduğuyla ilgili çok basit seviyede bir girizgah videosu hazırlayacağım. Böylece kafa karışıklığının biraz önüne geçeriz.

  Gitar üzerindeki notaların yerlerini öğrenmek daha ileri seviye bir bilgi. Önce çaldığımız melodilere, akorlara ve şarkılara bakıp bundan keyif alalım, enstrumana ısınalım, gerisi gelecek 🤘