Reply To: Gitar için en mantıklı stand hangisi?

 • Umut

  Üye
  Mart 10, 2023 at 1:46 pm
  Puan 2,691 Puan
  Başarılar:
  Rockstar

  Selam, ikisi arasında karar verirken bazı etmenlere dikkat etmek gerekmekte. Örneğin evde küçük bir çocuk varsa yer standını önermem. Duvarlarınız sağlam değil ise de duvar standına koymak riskli oluyor.

  Eski evimde duvar standı kullanıyordum. 2 gitarım vardı. Standlardan birisi sapasağlam iken diğeri sürekli yerinden çıkıyordu. Bu yüzden birisini asabiliyordum. Şuan kaldığım evde ise duvara çivi çakmak bile mümkün değil. Bu yüzden yer standı kullanıyorum.

  Yer standının avantajı istediğiniz şekilde taşıyabilmeniz oluyor. Odanızdaki eşyalarınızın yerini değiştiren birisiyseniz daha uygun olacaktır. Sağladığı dezavantaj ise yer kaplıyor olması.

  Duvar standının avantajı yer kaplamıyor olması. Fakat eşyalarınızın yerlerini sürekli değiştiriyorsanız uygun olmayacaktır çünkü sürekli başka yere monte etmeniz gerekecek.

  Kısacası karar aşaması yine size kalıyor. Hangi standı kullanırsanız kullanın belirli aralıklarla sağlamlığını kontrol etmelisiniz. Zamanla çürümeler kaynaklanabiliyor. Duvar standı kullanacaksanız da asarken duvara çarpmamaya dikkat edin.

  • Bu yanıt  Umut X tarafından 9 ay önce düzenlenmiştir .