Müzik Üniversitesi Forumları

Gitar ve müzikle ilgili sorularınıza yanıt alın, sizin gibi müzisyenlerle bağlantı kurun.

• Deniz Sayman

Administrator
    Kasım 14, 2019 at 9:36 pm
    Puan 4,592 Puan
    Başarılar:
    Ogretmen

Sizinki eski versiyon Cubase’lerdenmiş. Kaç kullanıyorsunuz?

Edit Hitpoints ile o çizgilerin yerini ayarlayıp create slices ı seçerseniz o bölgeleri kesecektir. Kestiği bölgeleri yerine taşıyabilirsiniz. Cubase’in kullandığınız versiyonunda audio yu direkt quantize ediyor muydu emin değilim. Sanırım sonradan eklenen bir özellik. Eğer yapıyorsa Create slices ile kestikten sonra Q ya basarak quantize edebilirsiniz.

Ama dediğim gibi versiyondan emin değilim. Kullandığınız Cubase versiyonuna göre bakalım nasıl yapıldığına

• Utkucan Şahinbaş

Üye
    Kasım 14, 2019 at 9:57 pm
    Puan 10 Puan
    Kullanıcı Kullanıcı

Cubase 8 le kullanıyorum hocam. Bolgeleri kesiyor ama ses dalgasi gridin gerisinde kaldigi icin kestigi yerler dalganin basladigi yerin cok ilerisi oluyor bu sorun cikarmaz mi ?daha deneyemedim. tahmin ediyorum

• Deniz Sayman

Administrator
    Kasım 14, 2019 at 10:12 pm
    Puan 4,592 Puan
    Başarılar:
    Ogretmen

Gride oturması problem değil, zaten amacımız bunu sağlamak. Cubase’in algoritması sesin attack kısmını algılamaya çalışıyor aslında. Yani sesin gride oturması gereken yeri olan tepe noktaları kesiyor, asıl oturtmamız gereken yerler oralar, başladığı yerler değil.

Audio Wrap özelliği sadece Cubase’in Pro versiyonlarında varmış diye okudum şimdi internetten. Bu yüzden kesip tepe noktaları gride oturtma yöntemini kullanmanız gerekecek gibi görünüyor.

• Utkucan Şahinbaş

Üye
    Kasım 14, 2019 at 10:16 pm
    Puan 10 Puan
    Kullanıcı Kullanıcı

Tamamdir hocam dediginiz gibi yaparim. Cok sag olun

Sayfa 3 / 3

Log in to reply.