Müzik Üniversitesi Forumları

Gitar ve müzikle ilgili sorularınıza yanıt alın, sizin gibi müzisyenlerle bağlantı kurun.

Müzik Üniversitesi Forum Müzik Genel Forumunuza Hoş Geldiniz (Sizi Tanıyalım) Reply To: Forumunuza Hoş Geldiniz (Sizi Tanıyalım)

• Gökhan Yılmaz

Üye
    Ekim 9, 2019 at 2:56 pm
    Puan 0 Puan
    Kullanıcı Kullanıcı

Merhabalar;

33 yaşındayım, Ordu’ da yaşıyorum. Jeoloji mühendisliği mezunuyum ve bir maden firmasında çalışıyorum. Ortaokul yıllarında Metallica gibi grupları dinlemeye başladığım zamandan beri hep gitar çalmayı, o şarkıları sahnede çalabilmeyi hayal ederdim. Gitarla ailemin bu konulara mesafeli bakıyor olmalarından dolayı ancak üniversite yıllarında tanışabildim ve küçük bir şehirde (Gümüşhane) okuyor olmamdan kaynaklı kurs alma şansım hiç olmadı. Kendi çabalarımla elektro ve bass oğrenmeye başladım. Öğrencilik döneminde okulda hocalarımızı zorlayarak bir müzik kulübü kurduk ve çevre şehirlerde de cover pop-rock türü şarkılardan oluşan amatör konserler vermeye başladık. Bunların dışında bir de arkadaşımın vesile olarak bass gitarist olarak katıldığım Rock’n Dark müzik yarışmasında bölge finaline yükselerek jüri karşısında çalabilme fırsatını yakaladım ama yarışmayı kaybettik. Sonrasında ise okulun bitmesi ve iş hayatına atılmak, evlilik gibi faktörlerden dolayı müziğe istediğim kadar zaman ayıramamaya başladım. Ve beklendiği gibi bir hobi olarak kaldı benim için. Egzersiz yaparken ya da belirli bir şarkıya çalışırken, kaydetmeye çalışırken hem DAW ve plugin kullanımında istediğim ses kalitesine ulaşamıyor olmam, hem de çalış stilimde kendi çabamla oğrenmem ve kurs almamış olmam kaynaklı olabileceğini düşündüğüm birçok eksiğim olduğunu farkediyorum. Bunları mümkün olduğunca giderebilmek için de belki de en iyi yolun temelden tekrar düzeltmeye çalışmak olduğunu düşünerek düzenli çalışmalar yapmaya karar verdim. Sizin ve Selim Işık’ ın Udemy ders videolarınızı da kısa bir süre önce çalışmaya başladım ve bu sitenin de onunla paralel gitmesinin yarar sağlayacağını düşünüyorum.